Yatırım yapmaya başla!

Ferrari, LaFerrari Aperta’sı Dahil Bazı Modellerini Yangın Riskiyle Geri Çağırıyor!

Ferrari modelleri hatalı üretilen bir parça yüzünden yangın tehlikesi taşıyor.
Ferrari, LaFerrari Aperta’sı Dahil Bazı Modellerini Yangın Riskiyle Geri Çağırıyor!

Belirli bir döneme kadar super car otomobil üreticilerden böyle haberler almazdık. İtalya’nın Lamborghini ile birlikte hız araçlarını temsil eden Ferrari, kötü bir durumla karşı karşıya kaldı. Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi’nin (NHTSA) sitesinde yayınlan bildirgede binlerce aracı kapsayan bir geri çağrılmanın olacağı söylendi.

Söz konusu yangın tehlikesinin içerisinde milyon dolarlık değeriyle kısıtlı sayıda üretilen LaFerrari Aperta da var. İtalya şimdi bu durumu konuşuyor. Ferrari, sorunun farklı bir nedenden dolayı gerçekleştiğini iddia ediyor. İşte haberin detayları…

Ferrari’nin ilk olarak söylediği gözüken hatanın bir tedarikçi parçasından dolayı gerçekleştiği!

Kendisinin üretmediği buhar ayırıcısı parçası yüzünden araçların yangın riskiyle karşı karşıya olduğu bildirildi. Belirli modellerde parça yüzünden aracın egzoz dumanını içeriye sızdırdığı ve buna bağlı olarak yakıt buharı ayırıcısının sonradan aleve neden olabileceği aktarıldı. Belirlenen modeller; 2018-2019 yılları arasında üretilen 488 GTB, 488 Spider, 812 Super Fast, GTC4 Lusso, GTC4 Lusso T ve son derece değerli olan F1 pilotu Lawis Hamilton’ın da sahip olduğu LaFerrari Aperta!

Ferrari, ilk olarak bayilerden müşteri otomobillerindeki sızıntı raporlarını aldı. Belirli bir süre sorunu üretim hattında çözdü. Ancak ABD’de halen sokaklarda gezen 2.150 adet aracın tehlike arz ettiği söylendi.

İtalyan spor modellerde bu hata çıktığı anda bilgi ekranında uyarı bilgisi çıkacak.

Eğer ki hatalı parça takılan Ferrari modelinde bir sızıntıya neden olursa, gösterge panelinde motor işareti yanarak uyarılacak. Ve anında en yakın yetkili bayiye gitmesi istenecek. Geri çağırma operasyonu 14 Nisan‘da başlatılıyor. 1 aydan kısa bir süre olsa da Nisan ayı ortasında randevu verilmesinin nedeni, hatalı parçanın yeniden hazırlanacak olması.

NHTSA’nın sitesinde Ferrari modellerinin ikinci müşteri şikayetleri değerlendirildi.

Alevlenme riskinden sonra bazı kullanıcıların kapı kollarında sorun olduğu ve binmek için kullanamadıklarından söz etmişler. 2017-2019 GTC4Lusso ve 2018-2019 GTC4Lusso T’lerden toplam 582 tane kapı kolu hatalı model tespit edilmiş.

Toplamda 2.732 adet Ferrari onarıma maruz kalacak. Bunun 2.132 tanesi yangın 582 tanesi sorunlu kapı kolu. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum