Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ferrari’nin Purosangue SUV Projesine Gelen İlk Yorum!

Ferrari'nin üretim planlarına aldığı SUV modele ilk yorum geldi. İşte detaylar...
Ferrari’nin Purosangue SUV Projesine Gelen İlk Yorum!
HABER GİRİŞ

Otomobil tutkunları halen daha süper spor otomobillerin SUV’a dönüşümlerine alışamadı. Porsche ile başlayan bu alışkanlık, sırasıyla diğer şirketlere sıçradı. Bozulmayan bir şey de geleneklere sadık kalınarak 4×4 araçların da top speedlerinin zirvede tutulması.

İtalyan temsilcisi, 10 yıl içindeki araç projeleri içerisinde SUV’a yer vereceklerini söylemişti. Purosangue olarak adlandırılan hızlı arazi aracına ilk yorum da ildar_project adlı Instagram sayfasında yayınlandı. Tek bir resimde gösterilse de Ferrari’den neler istendiğinin gönderimi yapılmış.

Arka Görünüm Direkt Olarak 488’ten Alınmış

Arka Görünüm Direkt Olarak 488'ten AlınmışFerrari SUV için 10 yıl içerisinde düşünülen proje dese de tasarımı düşünen kişi biraz daha güncel şekilde konuya giriş yapmak istemiş. Görünüm Ferrari rozetine yakışır şekilde olmuş. Yorumlanacak tek dijital çizimde; markanın cezbedici parça stilleri aktarılmış. Sarı tasarımda, olması gerektiği gibi Lamborghini Urus’ta olanların aynısını hissediyoruz.

Ödünç alınan parçalarla yapılan tasarımda, 488’in yuvarlak farları, benzer orta birleşim yeriyle aynı. Son yıllarda çoğu araçta gördüğümüz, bagaj ve stop kısımların bir kalıp içerisinde tutulmuş. Üst kısımda cam üstü rüzgarlık ve bagaj üzeri ince bir rüzgarlık daha düşünülmüş.

Alt kısma inildiği zaman siyah malzemeyle yapılan dört çıkışlı egzoz ve sarı difüzörü görmekteyiz. Profil kısmından büyük ebatlı jantlar ile kapılara solungaçlar verilmiş. D sütuna da üçgen yakıt dolum kapağı yapılmış.

GCM Yatırım Banner

Ferrari Yeni SUV’unu Hibrit Motorla Besleyecek

Ferrari Yeni SUV'unu Hibrit Motorla BesleyecekMotorun yine 488 Pista’dan geldiğini düşünelim. Purosangue, 3.9L’ye sahip bir V8‘e sahip olacaktır. Hibriti işin içerisine katmadan değerlerden söz edecek olursak, SUV model 3 saniyede 100 km’ye kalkış sağlayacaktır. Maksimum da 340 km/h kadar sizi taşıyacaktır.

Asıl işler, bunun yanına hibritin yerleştirilmesiyle değişir. 720 ps‘in ve 770 nm torkun elektrik motorla bir anda 1000’li rakama geldiğini görebiliriz. Urus’un 3.4 saniye kalkış hızına göre bu sefer Ferrari 4×4 dünyanın en hızlısı olarak lanse edilir. Elbette şu an konuşmak için biraz erken. Ferrari’nin ezeli rakip durumlarını göz önünde bulundurursak, Lambo’dan daha fena şeyler yapacağı kesin diyebiliriz!!!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.