Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Ferrari’nin Purosangue SUV’u Üretmesi Durumunda Lamborghini’yi Zor Günler Bekliyor!

Ferrari'nin planlarına aldığı SUV model için bazı tahminler yapıldı.

SUV savaşlarının ortasında kaldığımız bir dönemde yaşıyoruz. Açlığın bitmediği segment için sürekli bir yatırım hali ve her boyuttan imal etme planlarına şahit oluyoruz. Beklenmedik firmalardan gelen SUV’ların ise hızına bazen spor arabalar bile yetişemiyor. Cayenne, Urus, Bentayga gibiler süratleriyle kendilerinden söz ettirirken, en lüks amiral klasmanda ise Rolls Royce Cullinan ile son nokta koyulmuştu.

Halen daha arazi aracına girmek istemeyen ve mirasına ihanet edeceğini düşünen Ferrari, artık bu düşüncesinden tamamen vazgeçiyor. Bazen sistemin mecburen soktuğu alanlara gidilmek zorunda kalınıyor cümlesini İtalyan temsilci için söyleyebiliriz. Bakalım Ferrari, bir 4×4 yüksek sürüş aracı çıkartırsa spor SUV’ları ne bekliyor olacak!

Geçen yıl Ferrari, geçişini Purosangue adıyla yapacağını duyurmuştu.

Card and Driver, Ferrari’den gelecek SUV’un bazı sınırları değiştireceğini ve zirveye taşınacağı söyleniyor. SUV’da en çok merak edilen iki nokta şekli neye benzeyecek, motoru ne kadar güçlü olacak. Şekil kısmında son çıkan Ferrari modellerine bakmamızın yeterli olacağını düşünüyoruz.

Tahminlerimiz, SF90 Stradale ve F80 Tributo yönünde. İki modelden birinin yüksek performanslı bir SUV’a dönüşümü sanırız fena olmaz. Yüz hatlarının bu doğrultuda gitmesi, tasarımsal anlamda aracın güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Hayalini kurduğumuz Ferrari 4×4’ün daha geniş hava kanallarına sahip tamponu, yüksek inçli tekerlekleri, coupe tarzına kayan vücut yapısı ve arkada dörtlü stopları.

Ortadaki yarışa göre Ferrari Purosangue’nin Urus’tan daha hızlı olması gerekiyor.

Bunun farkında olan İtalyan spor araba şirketi, Stradale’deki gibi 3 elektrik motorlu, gücü 1.000 beygire varan bir V8 ile hareket etmesini bekliyoruz. Ödüllü 3.9L yine görevinin başında olacak.

En seçkin rakibinin 4.0L V8’i karşısında başarılı olması için bunları yapması gerekiyor. Mecburen getirilecek hibrit sistemi, emisyon değer ortalamasını yakalarken, ekstra güçlerle de SUV’a takviye güç olacak. Ferrari’den gelen ayrıntılar şimdilik bu kadar. Şeklinin neye benzediğini henüz bilmediğimiz ve elimizde sadece ismi olan İtalyan aracın, bu sene sonuna kadar bir şeylerinin belli olacağını düşüyoruz!


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle