Yatırım yapmaya başla!

Satılığa Çıkartılan F50 Nero Daytona’nın Fiyatına 15 Adet Sıfır Ferrari Alınabiliyor!

İtalyan Ferrari'nin F40, LaFerrari ve Enzo gibi özel serileri gibi tutulan F50 örneğinin, sadece 2 adet olan Nero Daytona'lardan birisi satışta!
Satılığa Çıkartılan F50 Nero Daytona’nın Fiyatına 15 Adet Sıfır Ferrari Alınabiliyor!

Yanlış okumadınız! Amerika’da en özel serilerden biri olan F50 Daytona yerine 15 adet sıfır Ferrari almanız mümkün. Peki neden bu kadar pahalı? Bunu hemen sizlere açıklayalım.  1995 – 1997 yılları arasında sınırlı seri üretim stratejisi altında planlanan bu modelin Maranello‘dan çıkarken bundan 23 sene sonra ne kadar fiyatlara satılabileceği biliniyordu. Sadece dünyaya sunulan 349 adet F50 oldu. Başına gelen Nero ismiyle, kırmızı kardeşlerinden ayrılıyordu.

Detayların tümü siyah renk üzerine yapılmıştı. Hikayesi tam bu noktada başlıyor. 349 F50’nin 302’si Rosso Corsa(kırmızı), 31’i Giallo Modena (sarı), 8’i Rosso Barchetta (koyu kırmızı) ve 4’ü Nero Dayton olarak dağıtılmıştı. Amerika’ya 55 adet gönderim sözü verilmiş, içlerinden iki tanesi Nero Daytona! Ferrari’nin diğer sınırlı sayı üretim modelleri olan Enzo ve F40’ın gün geçtikçe yükselen değerlerine F50’de katılmış oldu.

Ferrari bayisine gidip “kırmızı 812 Superfast istiyorum” dediğinizde fatura tutarı yaklaşık 350 bin dolar olacaktır.

Siyah Nero Daytona’mız için koleksiyoncuların bile korkarak yaklaşacağı fiyatıyla, yukarıda da gördüğünüz gibi bir ortalama almış olduk.

Oldukça hafif yapıda ele alınan bu siyah at, yıpranmadan bugünler için saklanmış. Gövde yapısı karbon fiber olup, ona göre de tampon ve bazı parçalarda aynı malzeme yolunda ilerlenilmiş.

Gerçek Ferrari hayrını bir kişi eğer ki zenginse bu fırsatı kesinlikle kaçırmak istemeyecektir!

Alışık olduğumuz kırmızı İtalyan duruşundan farklı olan Nero Daytona, çıtasını yükseltecek targa tavana sahip. Ayrı iki kabin gibi gösteren takla barları, aracın arkaya giden çizgileriyle harika bir uyum içerisinde.

F50 Nero Daytona’nın arka uç bölgesi yeterince vahşi gözüküyor.

Ferrari, sizi daha özel göstermek için arka çamurluklardan uzanan kısımları tavan hizasına kadar yükselterek, uçak kanatı profili oluşturmuş.

Sonradan onu rüzgar kanadına çevirip, süper motorunun gücüne karşı sizi yerde tutması için tasarlanmış.

5 milyon dolarlık Ferrari’nin dışı gibi kokpitide siyah.

Sade göğüs kısmında yalnızca havalandırma öğelerine yer verilmiş. Spor direksiyona sahip Nero Daytona’nın koltukları da genel hafiflik ilkesine uyuyor.

F50’nin fiyatına en çok etki eden kısmı temizliği kadar motoru.

Kocaman bir 4.7L! Orta konumlu F1 teknoloji ünite, 512 beygir gücün sesiyle kimi olsa mest edebilir. 23 sene önce 3.8 saniyede 0-100’e kalkış yaptırılan bir arabanın da kalitesi bence tartışılamaz. Kendinizi bu arabayla uzun bir pistte kullanıyor olarak hayal ederseniz, 325 km/h maksimum hızla gidebileceğinizi unutmayın.

İki adet LaFerrari Aperta fiyatlarında tutulan nadir örnek için kaç kişi sıraya girecek merak konusu oldu. Ülke kurumuza göre 20 milyonluk bu siyah Ferrari, bundan 10 sene sonra ne kadar eder bence düşünmesek daha iyi olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum