Yatırım yapmaya başla!

Ferrari V8 Motorlu Subaru BRZ Çok Konuşulacak!

Subaru'nun doğal emiş motorlu spor aracı BRZ'ye İtalyan kalbi takıldı!
Ferrari V8 Motorlu Subaru BRZ Çok Konuşulacak!

BRZ, Subaru ve Toyota arasındaki sade ilişkiden doğan tek kapılı spor otomobildir. BRZ ve GT 86 olarak aynı şasi üzerinde çıkış yapan modeller logo değişimi ile markalarını temsil ediyorlar. Kompakt ve atılgan bir yapıda üretilen otomobiller de yine Japonların değişmeyen sabit fikirlerine takılı kaldılar. Katı kurallarından vazgeçmeyen Uzak Doğulular, modellerini doğal emişli bir motorla ürettiler ve buna devam ediyorlar.

Öte yandan insanlar daha fazla güç alabilecekleri ünite isteklerini sundular. Subaru ve Toyota’da yeni model yılında farklı takviyelerin olacağını bildirmişti. BRZ’sinden daha anormal güçler üretmek isteyen Brill Steel Motorsport‘ta oldukça zor bir işe imza atmış. Ferrari’nin çok yer kaplayan V8’ni BRZ’ye yerleştirmiş. Bakalım ne kadar güç alınmış!!!

BRZ’nin sadece motoru değiştirilmemiş!

İşin içerisinde Ferrari motoru olduğuna göre, body kitin de ortama uyumlu olması gerektiği kanısına varmışlar. Kaportası mat griye boyanmış.

Farklı tasarıma sahip kaputu da geniş hava kanallarına sahip. Ayrıca İtalyan motorunu soğutabilmek için bu delikler hayati önem taşıyacak!

BRZ’nin dönüşüm çalışmaları bir İtalyan, kayıt yeri de her ne kadar Çek Cumhuriyeti olsa da, Japon tarzlar unutulmamış.

Dünyanın en ünlü modifiye firmalarından Libert Walk, sıra dışı kaporta uygulamalarıyla meşhur. Hatırlamak isterseniz buradan Toyota GT 86’ya neler yaptığına bakabilirsiniz.

BRZ’ye döndüğümüzde; çamurlukların civatalı yapısı ve kalın tabanlı 19 inç lastikleri dikkat çekiyor. Üstüne sanki yama yapılmış gibi duran çamurluk tarzlarıyla Subaru aracını hiç bu kadar korkutucu görmemiştik.

Vücut kitinin son aşamalarına doğru arka kısımda artistlik duruşlar görüyoruz.

Havalandırmalı kaput, perçinli çamurluk ve mat gri gövdesinden sonra arka kısma geçiyoruz. Eski difüzör atılarak yerine, yaptıkları işlere uygun olanı takılmış. Karatılmış arka stoplar ve kalın uçlu çift çıkış egzoz spor otomobile gizemli bir görünüm vermiş.

Daha da güzel ve özel olanı bagaj entegreli ducktail spoyler! BRZ’nin kaputunun altında aşırı beslemeli bir ünite olunca aracın arka kısmına da ekstra downforce etkisi yapacak rüzgarlık şart olmuş!

Zor olan başarılmış ve Ferrari 458 Italia’nin V8’i BRZ’ye yerleştirilmiş.

Değişim en az Viper motorlu Wrangler kadar heyecanlı duruyor. 4.5L doğal emişli ünite, 580 ps güç ve 900 nm tork üretiyor. BRZ normal şartlar altında 200 hp motoruyla 7.6 sn kalkış sürecisine sahip. Maksimum da 230 km/h sürat yapabiliyor.

Değişimin ardından tahmini olarak BRZ’nin kalkışı 3.5 saniye civalarında olabilir. Çıkacağı en yüksek hız tahminini yapmak biraz zor. Çünkü BRZ’nin 458 gibi 325 km/h çıkması için üzerinde daha fazla işlem yapılması gerekir.

Brill Steel Motorsport‘un Subaru çalışmasından sonra şirketin ne kadar yetenekli kişilerle çalıştığını anlamış olduk. 1202 kg’lık bir kütle ile 580 beygirin buluşturulması bizce hayal ötesi olmuş. Siz de standart spor otomobilinizin böyle bir hız canavarına dönüştürülmesini ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum