Yatırım yapmaya başla!

Ferrari, SUV Aracını Onaylarken Yapımının Kolay Olmayacağını Söyledi!

Ferrari, SUV aracının yapımını kesin olarak doğrulurken, onun gerçek bir Ferrari gibi hissettirilmesi adına işlerinin çok zor olduğundan söz edildi.
Ferrari, SUV Aracını Onaylarken Yapımının Kolay Olmayacağını Söyledi!

Ferrari SUV araç yapıyor denildiğinde normal olarak akla Lamborghini’nin 4×4 modeli Urus’u geldi. İkili arasındaki süper spor rekabeti hiç bitmedi ve artık SUV klasmanda da bunu devam ettirecekler. Adını Purosanque olarak söylenen İtalyan SUV için en son sınırları değiştirecek ve hatta zirvede anılacak bir araç olduğunu söylemiştik.

Başlarda şirket geleneğine uygun değil denilen Ferrari 4X4’ün Autocar‘ın firmayla yaptığı bir konuşmasındada kesin olarak oluşturulmaya başlandığı söylendi. 2022 yılına verilen tarihin zorlaşan işler nedeniyle ileriye atabileceği de söylendi. Haberin detayları aşağıda;

Aracın ismi tam olarak Purosanque olarak söylenmese de 175 koduyla telaffuz ediliyor.

Ferrari’nin iş planlarında 2023 yılına kadar 15 yeni model çıkarmak var ve onlardan bir tanesi de 175 kodlu SUV. Konu hakkında konuşan Ferrari yetkilisi Michael Leiters, “Buradaki zorluk Ferrari için yeni bir segment açmak. Her zaman çok, çok keskin bir konumlamaya sahibiz. Arabaları belli, odaklanmış bir şekilde geliştirmeye yardımcı olur ve belli takaslara kolayca karar verir. Buradaki takas kararı bizim için tamamen farklı. Tamamen yeni mühendislik zorluklarımız olacak ” dedi.

Mantık kısmında, zemine yakın otomobillerden uzaklaşarak, aracın dengesi dahil olmak üzere onlarca farklı noktada baştan bir mühendislik yapılacağı aksettiriliyor. SUV’un dört koltuklu olacağı söylenirken, insanlara konfora dayalı olacak bir sistemde araçlarını vereceği söylendi.

Leiters iç mekana özellikle değindi. “Alanla, gemide doğru ergonomik konforun olmasını nasıl sağlayabiliriz? Sportif düzeni daha rahat odaklı bir tasarımla nasıl birleştirirsiniz? HMI(insan makine arayüzü) ile ne yapmalı? HMI’mız sürücü odaklı, ancak nasıl daha demokratik olabilir? Konfor özellikleri nelerdir? Ferrari’nin rahatlık için arabadaki saf DNA’sı nedir?” gibi belkide daha fazla soruya cevap bulunması gerekecek.

Kesin olacak bir şey var ki; Ferrari kaputunun altında bir atmosferik kullanacak ancak yanında bir elektrikli hibrit destek olacak. V6-V8-V12‘lerden vazgeçilmeden bir yerde mecburi olan hibritleşmeye dair adımlar atılacak.

Purosangue için oluşturulacak platform, 4 ve 2 kişilik kabin tipini oluşturabilecek şekilde tasarlanacak. Bir Ferrari aracı normalinden çok daha fazla yükseltileceği için ayarlanabilir süspansiyon sistemi ve yoldaki kabiliyetini en iyi yapabilmek adına yuvarlama önleyici sisteme sahip olacağı bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum