Yatırım yapmaya başla!

Direğe Çarpan F40’ın Onarım Maliyetiyle İki Adet Sıfır Ferrari Alınabilir!

Kanada'da bir Ferrari F40 sürücüsü direğe çarpıyor ve aracında yüzbinlerce dolar hasar oluşuyor. İşte bu noktada sigorta şirketi ile olan kavga da başlamış oluyor!
Direğe Çarpan F40’ın Onarım Maliyetiyle İki Adet Sıfır Ferrari Alınabilir!

Ferrari için fazlasıyla özel olan F40, firma kuruluşunun 40. yıl kutlamaları için üretildi. 1987 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterime sunulan spor araba, marka tarihinin turbo besleme kullanan ilk serisi. F40’ı diğer modellerden ayırıcı tarafı ise yarışlarda kazanılan tecrübeyi başlı başına bir yol otomobiline aktarılmasıydı. Ve Ferrari tarihi müzesinde bir yolculuk yaparsanız bu modelin kurucu Enzo Ferrari‘nin son otomobili olduğunu görürsünüz.

Konumuza dönecek olursak; Kanada’da F40 sahibi nedenini bilmediğimiz şekilde F40’nı direğe çarpıyor. Olay 2012 yılında yaşanıyor. Durum İtalyan markaya bildirilerek, spor otomobilin gerekli olacak ve yapılabilecek işlemleri konuşuluyor. Ayrıca araç sigortalı. Yani sınırlı sayıda üretilen F40’ın tamir masraflarını sigorta şirketi karşılayacak

Kazadan sonra iki taraf arasında büyük bir anlaşmazlık çıkıyor.

Aldığımız duyumlara göre kaza yapan sürücü British Columbia Sigorta Şirketi‘ne dava açmış. Dava sebebi olarak şirket yaptırmayı kabul etti ancak fiyat konusunda bir anlaşmazlık çıktı. 790 bin dolar masrafı kabul eden ICBC, gerçekte 982 bin dolar çıkan kaza masrafında yolsuzluk yaptığı söylendi.

F40’ın tüm tamir işleri bitmiş ve çıkan faturalar belli! Mahkemeye taşınan durumun; ICBC’nin yaptırdığı Ferrari’nin kaza maliyeti dediğimiz gibi 790 bin dolar. Belgeleri değerlendiren mahkeme heyeti ise F40 sürücünün iddia ettiği fazladan 190 bin dolarlık kısmın kötü niyetli olduğunu söyledi. Yani ortada talep edilen bir aşırı tazminat rakamı var. Kanadalı sürücü sanırım aracının yıpranma payını da istiyor! Sonuç olarak F40 ile orta dereceli bir kaza yapsanız dahi fatura 1 milyon dolar olabiliyor. Ve karşılığında rahatlıkla iki adet üstsüz bir Aventador S Roadster alabilirsiniz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum