Paylaşım

Ferrari F40 ile Kar Üzerinde Muhteşem Drift Görüntüleri

 

Araçlar ile Drift yapmanın oldukça keyif veren bir şey olduğu belirtilmektedir. Ekstrem bir sürüş tekniği olarak tanımlayabileceğimiz Drift, hem izleyenlere hem de direksiyon başındakilere keyif dolu anlar yaşatmaktadır.

Güçlü motorlara sahip süper spor arabaların çıkardığı etkileyici motor ve lastik seslerine tanık olduğunuzda kulaklarınızın pasının silindiğini görürsünüz. Daha çok arkadan itişli ya da dört çeker arabalar ile yapılan bu aktivitede kaputunuzun altında güçlü bir motor yatması çok önemlidir.

Viraja sert girerek yaptığınız yanlama hareketi ile aracınızın asfaltın tozunu attığına tanık olursunuz. Videoda bugüne kadar üretilmiş en iyi 10 Ferrari modelinden biri olan F40 ile kar üzerinde yapılmış etkileyici Drift görüntüleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Ferrari F40’ın görüntüsü ile izleyenleri kendisine hayran bırakacak bir otomobil olduğunu söyleyebiliriz. Sürücünün kontağı çevirmesi ile kaputun altından çıkan motor sesi, insanın tüylerini diken diken etmeyi başarıyor.

Ferrari’nin F40 modeli 1987 yılında sınırlı sayıda üretilmiş, firmanın efsane modellerinden birisi olarak kendisini kabul ettirmiştir. İtalyan otomotiv devinin kurucusu Enzo Ferrari’nin yapım ve tasarımında rol oynadığı son araç olarak bilinmektedir. Aracın ortaya çıkmasından 1 sene sonra hayata gözlerini yuman Enzo Ferrari, “Mühendislerime dünyanın en iyi spor otomobilini üretmelerini söyledim, ve şimdi onun yanında duruyorum” sözleri ile F40 modeline verdiği değeri gözler önüne koymuştur.

Videoda F40 ile yüksek bir dağın tepesine çıkılıyor karlar üzerinde etkileyici Drift gösterisi start alıyor. F40’ın çift turbolu V8 motoru tam olarak 478 beygirlik güç üretirken 100 km hıza ise sadece 4.1 saniyede çıkabiliyor. Bu denli güçlü bir spor otomobilin kar üzerindeki Drift performansının tek kelime ile büyülediğini söyleyebiliriz.
0

Kar üzerinde tam gaz Drift yapan F40’ın lastiklerinde zincir takılı olduğu gözlerden kaçmıyor. Zaten temelinde kayarak yanlama olan Drift gösterisinin kar üzerinde daha da göze hoş geldiğini videoda net olarak görebiliyorsunuz.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur