Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ferrari ve Dünyanın En Güçlü Cabriosu Olacak 812 GTS Karşısında!

Ferrari, 50 yıl aradan sonra dünyanın en güçlü cabrio aracını seri üretimde imal edecek!
Ferrari ve Dünyanın En Güçlü Cabriosu Olacak 812 GTS Karşısında!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ağustos ayının başlarında Ferrari’nin çok özel iki cabriosunun haberini vermiştik. Söylenen zamanda tanıtımı yapılan araçlardan bir tanesi karşısında duran 812 GTS. İnanılmaz güzel duruşlarla gelen spor cabrionun, coupeden dönüşüm hali ikna edici duruyor. Enrico Galliera’nın, “sınırlarımızı genişletiyoruz, ön görülebilir olmayacağız” sözünü doğrulayan 812 GTS, bir ünvanla çıkış yapıyor.

O, dünyanın normal üretim modelleri içerisindeki en beygirli üstü açık arabası oldu. Özel bir etkinlik programında tanıtılacak model için aslında söylenecek çok şey yok. 812 Superfast ile çatı farklarıyla gelen GTS, yine doğal emiş enerjisinin tarifsiz zevklerini yaşatacak. Detaylar aşağıda…

Aracın güzelliği çok şey ifade ediyor ancak aslında onun tüm temel taşı 812 Superfast.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==812’nin üstü açık bir varyantı olan GTS, estetik far kümesi ve yan hava kanalıyla geliyor. Çizgileri iyi seçilmiş 812 GTS’nin karbon fiber alt hava manzgalı bulunuyor.

Hız lastikleri üzerindeki çok kollu jantlar ve arkasında beliren sarı kaliperler, sportiflik tarafının belirleyicilerinden olmuş.

Ferrari 812, üst kısımda daha karizmatik gösterecek şekilde tavanı alınmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aracın GTS oluşumu buradan başlıyor. Bize göre her firmanın cabrio modeli güzel değil ve coupe sonrasında orantıların tutturulamadığına inanıyoruz. Öyle ki Ferrari 812 GTS‘nin hatları profil yapısından tam uyumlu olduğu gözüküyor.

GCM Yatırım Banner

Arka sütunlardan yükseltilen çıkıntılar görmekteyiz. Hele ki arka kısımdaki dört çıkış egzozların görüntüsü, tarif edilemez. Ferrari boşuna spor araba uzmanı almamış.

812 GTS aslında 50 yıldır üretilmeyen bir model sınıfını temsil ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ferrari’nin hiç mi cabriosu üretilmedi? Üretildi ancak onlar sınırlı sayıda yapılan özel versiyonlar oldu. Seri üretim mantığında İtalyan firma yarım yüzyıldır cabrio üretmiyor. Sonuncusu 1969 365 GTS4. Üstü açık Ferrari müşterileri sınırlı sayıda 2000 yılı 550 Barchetta, 2005 yılında Superamerica, 2010 SA Aperta ve 2014 yılında F60 America gibi cabrio modellerini çıkardı.

812 GTS’nin 6.5L atmosferik V12’sine geçelim.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==V12, Superfast’in 800 beygirlik ve 718 nm torkluk motoru ile aynı. Böylelikle seri üretim adında en güçlü cabrio oluyor. Sürat bakımından coupe kardeşine yakın seyreden GTS, 3 saniyede kalkış yapıyor. 0-200 km arasını 8,3 saniyede kapatıyor.

En yüksek hıza gitmek istediğinizde 812 GTS, 340 km/h‘ye kadar ilerleyebilecek.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Ferrari’nin One-Off Modelleri için 5 Yıllık Bir Bekleme Listesi Var

Uzun bir aradan sonra Ferrari’nin seri üretim bir cabrio araç kararı alması, çoğu kişiyi mutlu edecek.

Ürünlerini artırması gerektiğini anlayan İtalyan firma, rakiplerinden eksik bir yanının olmaması gerektiğini anlamış.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.