Yatırım yapmaya başla!

Tüm Dünyadan 150 Ferrari Dino Kullanıcısı 50. Yaş Günü için Bir Araya Geldi!

Ferrari'nin evrene sunduğu en özel modellerden biri olan Dino'nun 50. yıl yaş günü kutlandı!
Tüm Dünyadan 150 Ferrari Dino Kullanıcısı 50. Yaş Günü için Bir Araya Geldi!

Genç nesiller ve Ferrari tarihini fazla bilmeyenlerin 360 Modena, 458 Italia, 599 GTB gibi modellere kulakları daha çok aşinadır. İtalyan markanın asıl doğuşu ve kapleri tek noktada toplayan arabası Dino serisidir. İtalyan üreticinin 70 yıllık tarihine baktığımızda günümüzde dahi fiyatları milyon dolarları geçen ikonik modeller çıkartılmıştır. Geçtiğimiz sene dünyanın en pahalı Ferrari koleksiyonu satışa çıkmıştı ve yine en pahalısı Dino’ydu.

Tarihinin her noktasında değerli olan model için bir araya gelindi. 1965 Paris Motor Show‘da ilk defa tanıtılan spor aracın, asıl çıkışı 1967 yılında gerçekleşti. Dino sahibi ve severlerde özel bir etkinlikle çok güzel bir kutlama yaptılar…

150 Ferrari Dino Kullanıcısı Kutlama için Bir Araya Geldi

Çıkış tarihi 1967 ve aslında Dino’nun 51. yılı oluyor. Geçtiğimiz sene Ferrari’nin 70. yıl kutlamaları yapıldığı için efsane aracın yaş günü partisi 1 sene gecikti.

Etkinlik İtalya veya birkaç ülkeye ile sınırlı değil. Dünyanın dört bir yanından Dino sahipleri partide hep beraber dans ettiler.

Dino Yıllar Boyunca Farklı Kasa Tiplerine Sokuldu

Ferrari bu spor otomobilini aslında ulaşılabilir bir model olarak üretecekti. Porsche 911’i alabilen herkes bu tek kapıyı da alabilsin düşüncesi vardı. Ancak Enzo Ferrari’nin rekabet damarları buna izin vermedi ve V12’leri gibi Dino’yu da en üst seviyede tutmaya karar verdi. Dino V6 ve V8 motorlarla çıkartılarak kategoriler tamamlanmaya başlanmıştı.

1968 – 1969 yılları arasında enine montelenmiş bir 2.0L V6 ile Dino 206 GT üretilmişti. Bu seri bitirildikten sonra sıra 246 GT ve GTS‘deydi. Motor 2.4L hacme çıkmış ve daha uzun dingil mesafesi sunuyordu.

1973 – 1976 son üretim 308 GT4 2+2‘ler kapanışı yaptı. Motor hacmi 3.0L’ye yükseltilerek V8‘den 230 beygir gücü alındı. 50 yıla rağmen ayakta kalanların neredeyse hepsi, motorlarını çalıştırılıp kendi yaş günü partisine geldi. Videoda da gösterildiği gibi çok renkli ve anlamlı bir organizasyon olmuş!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum