Yatırım yapmaya başla!

Ferrari’nin 488 GTB’sine Karşı Hennessey’in 1.000 Beygirlik Corvette’siOrtamı ısıtacak bir yarışla beraberiz. Yeni Corvette Stingray’in tanıtımı bitmiş ve satışların başlaması bekleniyor. Bunun yanında gelen bir haberde Corvette’nin marka olabileceğinden söz etmiştik.  Hennessey Performance’nin hazırladığı bir yarışa, çok özel temsilciler getirilmiş. İlki, Amerikalı performanslı araç geliştirme şirketinin Corvette ZR1’i, ikincisi ise 3.9L super V8 ile Ferrari GTB sahne alıyor.

ZR1, yüksek bir motor modifiyesi geçirerek, gücü 1.000 ps‘e getirilmiş. 6.2L superşarj V8’in standart güç oranlarından çok yukarıda. DYNO’da 1.000 beygirin yanında tork, 1.310 olarak kaydedilmiş. Muazzam bir rakam. Sonucunda ise yapılan testlerde Corvette’yi 2.3 saniyede 0’dan 100 km’ye kalkış yaptıra bilmişler.

Teknik verilerin devamında; ZR1, 380 km/h‘ye gelmiş. Ve çeyrek mili sadece 9.4 saniyede tamamlıyor. 400 metre içerisinde de 237 km/h’ye ibresi gelebilmiş. Rolling usulü yapılan yarışta, ZR1’in karşısına dokunulamamış bir Ferrari 488 GTB getirildi.

Sonuçta Ferrari, bir 3.9L V8 ödüllü motora sahip. ECU müdahalesi yapılmayan 488, yine 661 ps güç ve 769 nm tork üretiyor. Öyle bir mühendislik örneği ki geliştirilmese de 3 saniyede kalkış yapabilen bir spor otomobil. Son hızda ise 330 km/’ye ulaşıyor.

Videonun ilk kapışma sahnesinde 30 mph’de yarışa başlayan canavarlardan, Ferrari bir süre yan yana gitmeyi başarıyor. Hatta öne bile geçiyor. Bitiş çizgisinde ise 488, karşısındaki 1.000 beygire boyun eğiyor.

İkinci etapda daha yüksek hızda rollinge başlanıyor. Corvette daha iyi ivmeleniyor ve Ferrari’yi yeniden geride bırakıyor. Araçlar arasındaki 340 beygirlik fark hiç de az değil. Bırakın 340’ı, 100 beygir bile çok farklar yaratabiliyor. Klasik bir düşünceyi yine aktaracak olursak; peki ikisi de 1.000 beygir olsaydı?

Zor bir soru değil. Ferrari’nin hiç bir affedici yanının olmayacağını biz buradan garanti edebiliriz. 660’ta bu kadar mücadale ediliyorsa, 1.300 nm torkluk bir aktarımla neler yapar. Yarış genel olarak heyecanlıydı. Hennessey yine mühendisliğini konuşturmuş ve ECU ile aldığı güçlerin dengesini yine pürüzsüz ayarlamış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum