Yatırım yapmaya başla!

Fiat İmparatorluğu Varisi Lapo Elkann’ın Özel Kamuflajlı 458 Italia’sı!

Fiat imparatorluğu varisi Lapo Elkann, 458'ni ortamların en sexi Ferrari'sine dönüştürttü. İşte detaylar...
Fiat İmparatorluğu Varisi Lapo Elkann’ın Özel Kamuflajlı 458 Italia’sı!

İlk sorulacak soru bu araba kimin? Hemen diyelim; bu görülmemiş güzelliğe sahip 458, Fiat imparatorluğunun varisi Lapo Elkann‘a ait. Görmüş olduğumuz Ferrari, genç mirasçı için komple tuning işlemlerine maruz bırakılmış. Zevkin sınırlarının aşıldığı bu 458 Italia’da boya renginden, dış yapısı ve motoruna kadar farklı işlemlere tabi tutulmuş.

Anlayacağınız 458 baştan yarat programına alınmış! İtalyan markanın alıştığımız kırmızı renginden sonra koyu yeşil tonlu “army” kamuflaj giydirmesi açıkçası daha hırçın gözükmesini sağlamış. Biraz sonra bu komando 458’i incelerken olayın sadece dış yüzeyle bırakılmadığını göreceksiniz.

Dikkat çekmenin son noktası bu 458’in, yeşil tonlu boyası aracın tüm çehresini değiştirmiş. Sanırım kırmızı takımlı Elkann’da!

Ön kısımda normalde sadece geniş hava kanalı olan yerlere, kaporta renginde kalın çubuk ilavesi yapıldığını görüyoruz. Kaput ve far kısmında her hangi bir işlem yapılmamış.

Belki bazı Ferrari sahipleri bu rengin standart olmasını isteyebilir. Çünkü profilden, en hızlı askeri tatbikat aracı gibi duruyor!

Jantları ve fren kaliperleri dahil olmak üzere her bir kısım yeşil ve tonlarına boyanmış.

Elkann’ın 458’nin arka kısmına baktığımızda egzoz, farlar ve havalı difüzörünün değiştirilmediğini görüyoruz. Sadece dediğimiz yerlerde boya değişimine gidilmiş.

İşte geldik en hayret edici kısma! İç mekan malzemeleri de farklılaştırmadan nasibini almış.

Taba deri direksiyon simidinin alt kesik kısımlarına biraz parlak kamuflaj rengi verilmiş. Uyum mükemmel!

Gösterge paneli altından başlanarak yolcu kısmına kadar aynı uygulama yapılmış.

[Bir de ne kadar özel bir 458 olduğunu kolçak kısmından ve orta tünel üstündeki logolardan anlayabilirsiniz.

Kaporta boyasından, iç mekanın “army” döşemesinden sonra şimdi de sıra 458’in güç silahına geliyoruz. 458 Italia’nın 4.5L V8’in 570 hp gücüne ek bir şey yapılmamış. Zaten 3.4 sn kalkışı 323 km/h maksimum sürati yeterli gelecektir.

Lapo Elkann‘ın gördüğümüz şaheser arabası bugünlerde herkesin dilinde. Genç adamın “fazla ilgi çekme” yöntemi oldukça başarılı olmuş. Her ortamda istemsiz tüm gözler onda olacaktır.

Futbolcuların asfaltı ağlatan araba listemizde olan Balotelli’nin de bu tipte bir Bentley‘si vardı. Elkann’nın 458 Italia’sına askeri yeşilin en çok yakıştığı spor araba diyebiliriz. Gördüğümüzde tarz budur diyeceğimiz kadar boya ve döşeme çalışması yapılmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum