Paylaşım

Ferit Şahenk CNBC-E’yi Sattı Acun’a Ortak Oldu!


 

Doğuş Yayın Grubu Başkanı Ferit Şahenk CNBC-E'yi satarak yeni bir ortaklığa imza attı. Şahenk, Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'e ortak oldu. Televizyon dünyasını yakından ilgilendiren haberimizle ilgili ayrıntılar şöyle...

Hepimizin bildiği gibi ortada bir haber varsa bu asla sır olarak kalmaz, siz isteseniz de istemeseniz de çok kısa bir sürede herkesin kulağına ulaşmış olur. İşte böyle bir haberden bahsediyoruz. Uzun süredir medya kulislerinde Doğuş Yayın Grubu Başkanı Ferit Şahenk‘in, Acun Ilıcalı‘nın patronu olduğu TV8‘in ortağı olduğu söylentileri dolanıyor. Gerçi Acun Ilıcalı, Mart ayında verdiği bir röportajda bu ortaklığın sinyallerini verdi; ama resmi bir açıklama yapılmamıştı. İşte dün bu ortaklık kesinleşti. Ünlü işadamı Ferit Şahenk, 110 milyon dolar ödeyerek TV8’in %30 hissedarı oldu.

15 yıl önce kurulan, ekonomi ve finans haberleri sunan “Türkiye’nin Ekonomi Kanalı” mottosuyla yayın yapan CNBC-E, dün son yayınını yaptı ve gece itibariyle kapandı. Ekonomi kanalı olarak açılan; ancak sonrasında yayın akışına eğlence, dizi ve diğer kategorileri de ekleyen CNBC-E, Discovery Communications‘a satıldı. Kanal, Discovery Channel‘in Türkiye’deki eğlence adresi olarak TLC adıyla yayın hayatına devam edecek.

Acun Ilıcalı’nın 2013 yılında 70 milyon dolara satın aldığı TV8’in bir sonraki yıl değeri 400 milyon dolara yükseldi. Ferit Şahenk ise 110 milyon dolar karşılığında kanalın %30 ortağı oldu.

Acun Ilıcalı, Mart ayında Alev Gürsoy Cimin ile yaptığı röportajda ortaklık konusuna da değinmişti. Ferit Şahenk ile ortaklık konusunda bir konuşma yaptıklarını; ancak kesin tarihin henüz belli olmadığını söyleyen Ilıcalı, Şahenk hakkında şu sözleri söyledi; “Kendisi sağ olsun, Star’da çalıştığımızda bize çok destek oldu. Başarımızda da büyük katkısı var,” dedi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın