Yatırım yapmaya başla!

Feng Şui ve Taoizm’den İlham Alınarak Tasarlanan Lüks Jet Kabini: “Xiao Yao”

Feng Şui ve Taoizm’den İlham Alınarak Tasarlanan Lüks Jet Kabini: “Xiao Yao”

Bugün sizlerle özel bir jet kabininin oldukça farklı iç tasarımındaki detaylara göz atacağız. Farklılıktan tek kastımız lüks değil elbet. Peki, bu fark nereden geliyor? Ülkemizden kilometrelerce uzaklıktaki Uzak Doğu’dan dünyaya yayılan Feng Şui ve Taoizm öğretilerinden. Evet, lüks bir kabin tasarımı ve binlerce yıl öncesine dayanan Çin öğretileri!

Birazdan bu tasarımın detaylarını inceleyeceğiz. Ancak daha önce Feng Şui ve Taozim hakkında kısa bir hatırlatma yapalım. Fng Şui için kısaca, doğada var olan yaşam enerjisini mekanlarda harekete geçirme yöntemi diyebiliriz. Diğer taraftan, Feng Şui’nin kesinlikle bir dekorasyon yöntemi olmadığını da belirtelim. Çünkü çoğu insan, böyle yanlış bir inanışa sahip. Bu inanışta, insanların yaşamlarını dengeye sokarak; onlara zenginlik, mutluluk ve sağlık getirmesi hedeflenir. Kurucusu Laozi olan Taoizm ise Çin dini geleneğine ait en orijinal öğretilerden biri olarak tanımlanmaktadır.

Sonuçta, Çinli bir tasarım firması olan Haeco Private Jet Solutions, bu iki kavramdan ilham alarak yeni bir jet kabini yapmaya karar vermiş. Ortaya da bu güzel sanat eseri çıkartılmış. Sizleri, Çin topraklarındaki bir mabette hissettirecek eşsiz tasarıma ve özelliklerine dilerseniz daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda Feng Şui ve Taoizm’den ilham alınarak tasarlanan lüks jet kabini:

Lüks Bir Jetin Eşsiz Kabini “Xiao Yao”

Lüks Bir Jetin Eşsiz Kabini “Xiao Yao”Yukarıda da dediğim gibi bu özel jet kabininin tasarımı, Hong Kong merkezli Haeco Private Jet Solutions tarafından yapılmış ve Xiao Yao olarak adlandırılmış. Şimdiye kadar gördüğümüz kabin tasarımları arasında en dikkat çekicilerden birisi olan Xiao Yao’nun özellikleri arasında göze çarpan ilk şey, kıvrımlı hatlara sahip unsurlar oluyor. İnsan ile çevrenin uyumunu ortaya çıkarmak için bu şekilde tasarlanan özel jet kabininin, Boeing Business Jet 2 için tasarlandığını ayrıca belirtelim.

Lüks Bir Jetin Eşsiz Kabini “Xiao Yao”95 metrekare büyüklüğünde olan kabinin tasarımında kullanılan materyallerin doğal olduğunu da tahmin etmişsinizdir, sanırım. Yalnızca eko yapı unsurları ve doğal ahşap malzemelerin kullanıldığı kabindeki yatak odası, dinlenme alanı ve koridorun, ağırlıklı olarak pastel tonlarından tasarlandığını görüyoruz. Kavisli detayların oldukça modern göründüğü ve Feng Şui ile Taozim’den ilham alınarak tasarlanmış bu kabin, birçok yönüyle diğerleri arasından sıyrılarak bir adım öne çıkıyor.

Peki, eski Çin öğretilerinin izlerini gördüğünüz bu tasarım hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yerden metrelerce yükseklikte, iyi bir enerjisi olduğunu düşündüğümüz böyle bir kabinin içerisinde yolculuk yapmak, sizce de hoş olmaz mıydı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum