Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Federal Ticaret Komisyonu, Kripto ATM Dolandırıcılıklarına Karşı Uyarıda Bulundu

Kurum taklitçi kripto ATM’lerini içeren yeni bir dolandırıcılık taktiğine karşı uyarı yaptı. Detaylar haberde…
Federal Ticaret Komisyonu, Kripto ATM Dolandırıcılıklarına Karşı Uyarıda Bulundu
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Federal Ticaret Komisyonu, kripto para birimlerini içeren bir dolandırıcılığın yeni bir versiyonuyla ilgili bir uyarı yayınladı. Uyarıya göre taklitçi özelliğe sahip olan kripto ATM cihazları, kullanıcılara sahte QR kodu gönderiyor ve kişileri mağdur ediyor.

FTC’ye göre, dolandırıcılar kamu görevlileri, kolluk kuvvetleri veya yerel kamu hizmeti şirketlerinin çalışanları gibi görünüyor. Sahtekarlar ayrıca flört uygulamalarını kullanarak kişileri kandırma yoluna gidiyor.

FTC’nin Tüketici ve İşletme Eğitimi Bölümü’nden Cristina Miranda, hükümetten, kolluk kuvvetlerinden, kamu hizmeti şirketinden veya ödül organizatöründen hiç kimsenin kullanıcılara kripto para birimi ile ödeme yapmasını söylemeyeceğini belirtti ve bunun yapan kişinin amacının dolandırıcılık olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili hazırlanan bir kripto suç raporu, 2021’de dünya çapında dolandırıcılık faaliyetlerinden 7,7 milyar dolar değerinde kripto çalındığını gösteriyor. Rakam, 2020’ye göre %81’lik bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%