Yatırım yapmaya başla!

Fed/Bullard: Çin, ABD Tarafından Talep Edilen Her Şeyi Kabul Etmeli!

St. Louis FED Başkanı James Bullard, son gelişmelere rağmen ABD ve Çin’in ticaret savaşlarını sona erdirmek için bir anlaşmaya varacaklarına dair iyimserliğini dile getirdi. İşte ayrıntılar;
Fed/Bullard: Çin, ABD Tarafından Talep Edilen Her Şeyi Kabul Etmeli!

St. Louis FED Başkanı James Bullard, son müzakere aksaklıklarına rağmen ABD ve Çin’in ticaret savaşlarını sona erdirmek için bir anlaşmaya varacaklarına dair iyimserliğini dile getirdi. Bu yıl merkez bankasının politika belirleyici kurumu Federal Açık Piyasa Komitesi’nin oy veren üyeleri arasında yer alan Bullard, bugün Hong Kong’daki Yabancı Muhabirler Kulübü’nde verdiği demeçte, anlaşmanın hem Çin hem de ABD için iyi olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ayrıca Çin’in daha fazla yabancı sermaye çekebilmek için ticaret görüşmelerinde ABD’nin taleplerini kabul etmesi gerektiğini öne sürerek ülkenin çok büyük faydalar elde edeceğini belirtti.

Seyircilerin sorularını yanıtlayan Bullard; “Çin içindeki ticarette güvenilirlik sağlayacaklar ve yabancı yatırımcılara Çin’e yatırım yapabilecekleri ve uygun muamele görecekleri güvenini sağlayacaklar” dedi.

Fed/Bullard: Çin Yabancı Yatırım için ABD Taleplerini Kabul Etmeli“Ve Çin ekonomisinin ilerleyişi için muhtemelen gerçekten iyi şeyler olacak” ifadelerini kullanarak makroekonomik seviyede Çin’in ABD tarafından talep edilen her şeyi; “eğer bu olursa Çin ekonomisi için ileride mavi gökyüzü göreceğim” diyerek kabul etmesi gerektiğini söyledi. İlaveten, yavaş ilerleyen bir tarife riskinin olduğu bunun da sonunda FED’in ele alması gereken bir şey olabileceği konusunda uyarı da yaptı.

Büyük ticaret engellerinin yerinde kalacağını görürsek, para politikası açısından endişelenmeye başlamadan önce en azından 6 ay yerinde kalmak zorunda olduklarını da bildirdi.

Fed/Bullard: Ticaret Engelleri Devam Ederse FED Meseleyi Ele Alır“Bir anlaşmaya varılmadan önce müzakere çerçevesinde çok fazla manevra görmek doğaldır ve umarım tam da şu anda gözlemlediğimiz şey budur” dedi. FOMC’ye atıfta bulunan St. Louis FED Başkanı, yine de mevcut durumun kalıcı ticaret engellerine dönüşmesi durumunda bunun komitenin düşünmesi ve ayarlaması gereken bir şey olabileceğini de vurguladı.

Kaldı ki kısa süre önce çıkan haberlerde, Trump’ın tarifelerinin FED’in faiz oranlarını artırmasına neden olabileceği de açıkça belirtilmişti. Donald Trump’ın FED faiz oranlarını düşürürse ticaret savaşını biz kazanırız yorumu üzerine gelen haber, kurumun enflasyonist etkiye artırılmış faiz oranları ile cevap vereceğini öne sürmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum