Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FED Blockchain Üzerinde Hızlı Ödeme Sistemini Test Ediyor

Federal Rezerv, hızlı ödeme sistemi için blockchain altyapısından yararlanmak istiyor. Ayrıntılar haberde…
FED Blockchain Üzerinde Hızlı Ödeme Sistemini Test Ediyor
Yorum

ABD Federal Rezerv, blokchain tabanlı hızlı ödeme sistemini denemek adına FedNow Service ile beraber ilerliyor. FED finansal kurumlara ve kullanıcılara 2023’te başlayacak olan FedNow Hizmetini uygulamalarına yardımcı olacak bir dizi hizmet sunmayı hedefliyor.

Vitrin anında ödeme çözümlerine, blok zinciri birlikte çalışabilirliğine ve merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) odaklanan ve anında ödemeleri destekleyen 70’den fazla profil ve hizmet sağlayıcıyı içeriyor.

Vitrindeki diğer sağlayıcılar arasında BNY Mellon Anında Ödemeler, Mastercard İş Ödeme Hizmeti ve ePayments gibi hizmetler yer alıyor.

Cypherium CEO’su Sky Guo, Şu ana kadar seçilen tek blok zinciri şirketinin kendileri olduğunu belirterek, tüketicilerin FedNow ödeme projesinin bir parçası olarak Cypherium’un dijital cüzdanını veya blok zinciri teknolojisini kullanabileceklerini de sözlerine ekledi.

FedNow iş yöneticisi Nick Stanescu, Cypherium’un projeye katılımının kuruluşların pazarın talep ettiği uçtan uca çözümleri oluşturmak için ihtiyaç duyacakları ortakları belirlemelerine ve onlarla bağlantı kurmalarına yardımcı olacağını ifade etti.

FED, FedNow’u 2019’da piyasaya sürmeyi planladığını ve her büyüklükteki ABD bankalarının 2023 yılına kadar müşterilerine gerçek zamanlı ödemeler sağlamasına izin vermeyi hedeflediğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%