Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fed Başkan Yardımcısından Kripto Paralar için Düzenleme Çağrısı

Fed Yöneticisi Michael Barr, kripto paraların risklerine dikkat çekerek düzenleme çağrısında bulundu. Ayrıntılar geliyor…
Fed Başkan Yardımcısından Kripto Paralar için Düzenleme Çağrısı
HABER GİRİŞ

Federal Rezerv’in yeni bankacılık düzenleyicisi Michael Barr, stablecoin’ler, iklim değişikliği hazırlıkları ve finans sektörünün güvenliği ve adaleti için düzenleme çağrısında bulundu. Eski bir Ripple Labs yöneticisi olan Barr, Senato tarafından onaylandıktan sonra ilk politika konuşmasını yaptı.

Barr, Kongre’nin öncelikleri arasında stablecoin’lere yönelik kapsamlı bir düzenlemenin olması gerektiğini belirtti. Kripto paraların geleneksel finans ürünlerinde olduğu gibi denetleme ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

Fed Yöneticisinden Düzenleme Çağrısı

Barr genel olarak kripto varlıklarını ele almaya devam etti ve hem bankacılık sistemini ve müşterilerini korumayı amaçladığını belirterek, “Kripto varlıklarının büyümesinde gördüğümüz gibi, hızla yükselen ve değişken bir pazarda katılımcılar, yeni ürünleri sadece anlamadıklarını öğrenmek için anladıklarına inanıyorlar.” diye konuştu.

Bankalar içindeki kripto faaliyetinin iyi bir şekilde düzenlenmesini sağlamak için diğer banka düzenleyici kurumlarıyla birlikte çalışmayı planladıklarını ekledi.

Barr, sadece finansal açıdan sağlam değil, aynı zamanda özellikle gelir yelpazesinin alt ucundaki ve bankacılık hizmetlerine daha az erişimi olan kişilere yönelik adil olan bir sistem için baskının büyük bir öncelik olacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Fed yetkilisi, şu anda genel olarak iyi sermayeye sahip olduğu düşünülen ancak yine de Covid krizinin ilk günlerinde Fed müdahalesini gerektiren piyasa aksaklıklarından etkilenen bir finansal sisteme başkanlık ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın