Yatırım yapmaya başla!

FCA Avrupa Üretim Tesislerini Yeniden Şekillendiriyor!

FCA grubu hızlı bir şekilde tesislerinin üretim planlarını değiştiriyor. Alfa Romeo ve Maserati aynı platformlara alınıyor!
FCA Avrupa Üretim Tesislerini Yeniden Şekillendiriyor!

İtalyan Fiat-Chrysler Automobiles (FCA) grubu, ülke içerisinde kendisine bağlı olan Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati üretim tesislerini yeniden şekillendireceğini bildirdi. FCA, son yıllarda sıkıntılı dönemler geçiriyordu ve mali sıkıntılardan dolayı Jeep markasını satabileceği gündeme gelmişti. Görüyoruz ki grup kendi içerisinde farklı oluşumlarla çıkışını simgeleyecek gelişmeler yapıyor.

Elektrikli araçlara yönelik İtalyan mühendisler en iyisi için kafa yormaya başlamışlardı. Alfa Rome’nun 2019 yılında yollara çıkarmayı planladığı Alfieri EV için de planlar yapılmış. İşte haberin detayları…

FCA’nın yeni Avrupa Şefi Pietro Gorlier yapılacaklar listesinin bir kısmından söz etti.

Gorlier, geçtiğimiz Ağustos ayında üretimi durdurulan Fiat Punto‘nun Melfi fabrikasını Jeep Compass‘a tahsis edecek. Panda ile beraber aynı tesiste Renegade’nin de üretildiği söylendi.

FCA’nın yeni tesis planlarına, Pomigliano da işin içine katılmış.

Fiat’ın kompakt SUV aracı Panda Cross AWD’yi sizlerle incelemiştik. Şirketin yeni Avrupa planlarına göre Pomigliano fabrikası Panda ve Renegade’den daha küçük “baby Jeep”in üretim yeri olacak. 2011 yılında Fiat’ın bu çalışmaları Polonya’da yapacağı söylenmişti. Ancak şirket bunları reddetmişti.

Fiat, elektrikli modelleri için Mirafiori’yi gösteriyor.

İtalyan marka gelecekte model gamını biraz daha daraltıp Panda ve 500 ailesine daha çok yatırım yapacak. Bu kısım Maserati için de çok önemli. Mirafiori, Alfa Romeo Stelvio’nun da üretim yeri. Aynı zamanda Levante SUV’a da ev sahipliği yapıyor.

Model üretimin diğer ve gelecek kısmında Alfa Romeo’nun 7 kişilik Castello 4×4 serisinin de Mirafiori’de şekillendirileceği söylendi.

İtalya – Modena inanılmaz güzel bir otomobilin üretim yeri olacak.

Şirketin merkezi olan Modena tesislerinde Maserati’nin spor EV projesi olan Alfieri‘nin imal edileceği söylendi. Baktığımız zaman aslında FCA bir toparlanma yaşıyor. Planları, üretim yerlerini merkezleştirerek, platformları markalar içerisinde maksimum verimlilikte kullanmak.

O yüzden İtalyan ve Amerikan grup yıllık %3,2 olan Avrupa faaliyetleri marjını 2022’ye kadar %5 ile 7 arasında büyütmek istiyor. Yapılan planlarda maliyetleri azaltarak bunu gerçekleştirmek. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edin…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum