Yatırım yapmaya başla!

FCA Efsanevi CEO’su Sergio Marchionne’nin Ayrılık Haberini Üzüntüyle Duyurdu!

Fiat – Chrysler’in Başkanı John Elkann, Sergio Marchionne'nin yerine Michael Manley’nin getirildiğini çalışanlara üzüntüsünü belli ettiği bir mektupla açıkladı. İşte detaylar;
FCA Efsanevi CEO’su Sergio Marchionne’nin Ayrılık Haberini Üzüntüyle Duyurdu!

Otomotiv sektörünün efsanevi isimleri arasındaki Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) CEO’su Sergio Marchionne’den gelen haberler, tüm dünyada yankı uyandırdı. 3 hafta önce İsviçre’de omzundan ameliyat geçiren 66 yaşındaki Sergio Marchionne’nin sağlık durumundaki kötüleşme nedeniyle şirketin CEO’luk görevine Michael Manley’nin getirilmesi dikkat çekti.

Marchionne’den gelen kötü haberler sonrasında acilen toplanan yönetim kurulunun aldığı karar, Başkan John Elkann tarafından çalışanlara “yazdığım en zor mektup” dediği bir mesajla bildirildi.

Akciğer kanseri olduğu belirtilen Marchionne, Fiat’a 2004 yılında katılmış ve iflasın eşiğindeki şirketin Chrysler birleşmesinde kilit rol oynamıştı.

Sergio Marchionne 14 Yıldır Fiat Bünyesinde FCA, Otomotiv dünyasındaki en başarılı yöneticiler arasında yer alan Marchionne’nin sağlık durumunun iyiye gitmediğini öğrenmesinin hemen ardından acil bir kurul toplantısı yapmış ve Marchionne yerine Mika Manley’nin getirildiğini bildirmişti. Jeep ve Ram markasının başındaki Manley’nin yeni CEO olarak atanması, haliyle sektörde sarsıcı bir etki yarattı.

John Elkann’ın söz konusu haberi şirket çalışanlarına bildirdiği mektup ise olayı çok daha dikkat çekici hale getirdi.

John Elkann Marchionne’nin Ayrıldığını Şirket Çalışanlarına Hüüznlü Mektupla BildirdiElkann, Sergio Marchionne’nin sağlık durumunun bir daha şirkete dönmesine olanak vermeyeceğini belirttiği mektubu; “şimdiye dek yazdığım en zor mektup” ifadesiyle tanımladı. Ayrıca “Sergio, son 14 yılda önce Fiat sonra Chrysler, sonunda da FCA’da herkesin isteyebileceği türden bir CEO, benim içinse gerçek bir akıl hocası, ortak ve yakın bir arkadaş olmuştur” dedi.

Onunla şirketin en karanlık anlarından birinde tanıştıklarını dile getiren Elkann, Sergio’nun zekası, azmi ve liderliği sayesinde şirketi kurtardıklarını vurguladı.

Sergio Marchionne'nin Yerine MİKE Manley Geldi Marchionne’nin Chrysler’da da kayda değer bir geri dönüş gerçekleştirdiğini söyleyen Elkann; iki şirket arasındaki kültürel entegrasyonu geliştirme cesaretiyle çok daha güvenli ve parlak bir geleceğin temellerini inşa ettiğini kaydetti.

“Sergio’nun gerçekleştirebildiği şey için, imkansızı mümkün hale getirdiği için ona sonsuza dek minnettar olacağız” sözlerini kullanan Elkann, mektupta efsanevi yöneticinin diğer özelliklerinden ve başarılarından bahsetti.

Ardından Mike Manley’nin yeni CEO olarak atandığını ve yönetim kurulu olarak kendisine güvendiklerini aktardı. Manley’nin pek çok başarılı işe imza attığını belirten Elkann mektubunu; “hepinizin Mike’a tam destek vereceğinden eminim, böylece onunla 2018 – 2022 iş planımızı, şimdiye dek sürdürdüğümüz aynı taahhüt ve bütünlükle sürdürebiliriz” sözleriyle noktaladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum