Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’nin Düzenleyicisi FCA, Binance’ın Uyumlulukları Yerine Getirdiğini Açıkladı

Düzenleyici kurum Haziran’da soruşturma başlatmıştı.
İngiltere’nin Düzenleyicisi FCA, Binance’ın Uyumlulukları Yerine Getirdiğini Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İngiltere finans piyasaları düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance Markets Limited’in tüm yerel düzenleyici gerekliliklere uyduğunu açıkladı. Açıklamada Haziran ayında bazı gerekliliklerin yürürlüğe girdiğini ve Binance borsasının geçen zaman içerisinde bunu yerine getirdiğine yer verildi.

FCA ülkedeki Binance operasyonlarını takibe alan ilk düzenleyicilerden biriydi. Bunu, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler takip etti. Uyarıların çoğu yalnızca yatırımcıları Binance’in düzenlenmemiş işlemlerini kapsarken, bazı düzenleyiciler yaptırım önlemleri almak için somut adımlar attı.

Tayland’ın düzenleyicisi SEC, ülkede faaliyet gösterdiği için kripto borsasına karşı suç duyurusunda bulunurken, Malezyalı düzenleyici borsaya ülkeden çıkmak için uyarıda bulunmuştu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, düzenleyicilerle uğraşmanın doğru olmadığını kabul etti ve yerel uyumlulukları takip etmek için sert adımlar attı. Kripto para borsası, son bildirim tarihinden önce Malezya’dan çekildi ve ayrıca Hong Kong, Avustralya, Almanya, İtalya ve Hollanda gibi birçok pazarda türevler ticaretini durdurdu.

Borsa Avrupalı ​​düzenleyicilerin yerel menkul kıymetler piyasası kurallarının olası ihlaline dikkat çekmesinin ardından hisse senedi hizmetleri sunmayı tamamen durdurma kararı almıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.