Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen: FCA’yı Avrupa’da Sağlam Emisyon Para Cezaları Bekliyor

VW'nin emisyon skandalı dışında CO2 değerlerini yakalayamayan FCA, yüksek bir para cezasıyla karşı karşıya.
Volkswagen: FCA’yı Avrupa’da Sağlam Emisyon Para Cezaları Bekliyor

VW’nin henüz bitmemiş ve uzun sürecek emisyon skandal davası devam etmekte. TDI motorlu VW araçlarının Amerika’da tespit edilen emisyon sahteciliğinden sonra patlak veren durumun dalgaları halen daha yüksek. Akabinde, Alman markalara yapılan bazı baskınlar sonucunda normal emisyon değerlerinin çoğu firmada değiştirildiği tespit edilmişti.

Belirli CO2 oranını yakalaması gereken sadece Almanlar değil. Görüldüğü kadarıyla Fiat Chrysler Group da değerlerindeki oynamalar yüzünden Avurupa ile başı dertte. AB’den FCA’ya yönelik düşünülen yaptırımlar bir hayli fazla. İşte haberin detayları;

FCA’nın kasasından yüklü bir para çıkışı bekleniyor.

Avrupa Birliği, iki yıl içerisinde otomobillerde istediği 95g/km emisyon düşürme kararı, çok zorlayacağa benziyor. Ulaşılması zor hedeflerin olduğunu da danışman firma AlixPartners söylemiş.

Autonews Europe‘nin potansiyel cezalarla ilgili tahminleri, VW ve FCA’nın 2017 yılı sonunda açıklanan araç emisyon seviyelerine dayanıyor. 2 yıldan beri baktığımızda da otomobil şirketlerinin çoğu CO2 emisyonlarını azaltmaya başardılar.

FCA, yüksek olasılıkla cezayı ödemeyi kabul edecek.

Zira yaklaşık 746 milyon doları ödemek, emisyon değerlerini düşürmekten daha az maliyetli olacak. FCA ucuz yolu seçiyor. AlixPartners yöneticisi Elmar Kades, “Daha ağır arabalar üretiyorsanız ve büyük bir dizel pazar payına sahipseniz, olası cezaları azaltmak istiyorsanız, yapmanız gereken bazı ödevleriniz var. Müşteriler benzine geçiyor ve bunun elektrifikasyon ve / veya hibridizasyonla telafi edilmesi gerekiyor.” dedi.

Emisyonla ilgili bir sorunu olmayan firmalar da söylendi.

Bu tür skandallarda ismi geçmeyen ve CO2 sınırını koruyan Volvo ve Toyota‘nın olduğu söylendi. En sağlam cezayı da AB’nin en büyük otomobil üreticisi olmasından dolayı Volkswagen oldu. Katı AB emisyon standartlarını karşılamak adına VW, 2019 yılından itibaren yenilerle beraber mevcut modellerinde elektrik motor dönemine geçiyor.

Dizel motorlardan hızlı şekilde insanları soğutan ve onları benzin/elektrik ilişkili otomobillere yönelten skandalların halen daha anlaşmalı yapıldığına inanıyoruz. En başından beri hibrit teknolojileriyle piyasaya giriş yapan Toyota ve Nissan’ın açıklarının daha hızlı kapatılmasının sanırız daha hızlı yolu yoktu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum