Yatırım yapmaya başla!

FCA Yeni Detroit Tesisi ve Fabrika Yenilemelerine 4.5 Milyar Dolar Ayırdı!

Fiat-Chrysler, Amerika'daki çoğu tesisini yenilerken, farklı montaj hatları için de harekete geçti. Neredeyse fabrikaların çoğu yeni nesil araçlara yönelik modifiye edilecek!
FCA Yeni Detroit Tesisi ve Fabrika Yenilemelerine  4.5 Milyar Dolar Ayırdı!

Fiat-Chrysler Automobiles, tesis yatırımlarında kesenin ağzını açtı. Amerikan ve İtalyan şirketlerin kafalarındaki planlarda yeni bir tesis ve mevcut büyük fabrikalarında büyük çaplı revizyonlar var. FCA’nın bir nevi toparlanma ve yeni nesil araçlarda üretim planlamasına gidiyor demek mümkün.

İşleyişin geneline baktığımızda ABD menşeli marka ve modellerine yönelik operasyonları görüyoruz. Bir süredir mali sorunlarla boğuştuğu söylenen FCA, yeni yatırımlarla bunu kırmanın peşinde. İşte haberin detayları…

4.5 milyon dolarla 5 farklı tesis yenilenirken, 1 tane de tamamen yeni bir fabrika kurulacak.

Ford gibi Amerika topraklarında daha çok iş yapmayı benimseyen FCA, yeni nesil Jeep Grand Cherokee, farklı hibrit modeller ve yeni 7 kişilik Commander SUV‘un montaj hatlarını oluşturmak için Mack Avenue Motor tesislerini iki farklı alanda işletmek adına 1.6 milyar dolar yatırım gerçekleştirecek. Bunun daha güzel yanı ise 3.850 kişiye iş sahasının açılacak olması. Grup, 2019 yılının ikinci çeyreğinde tesis bölme çalışmalarına başlayacak.

900 milyon dolarlık bütçe Durango ve Grand Cherokee’ye ayrılmış.

Baştan şekillenecek fabrika içlerinde Dodge Durongo ve Jeep Grand Cherokee’nin 900 milyon dolar karşılığında daha modernize edilmiş bir ortamda imalat süreçleri ilerletilecek. Jefferson North Assembly Plant’e 1.100 çalışanın kazandırılacağı aktarıldı.

FCA planlarının devamında; 119 milyon dolar yatırımın bir parçası olarak ünlü Pentastar motorlarının imalatını Mack Avenue Motor Kompleksi’nden Dundee Motor Fabrikası’na taşıyacağını bildirdi.

Şirketin Warren Stamping ve Sterling Stamping tesislerine sırasıyla 245 milyon dolar ve 160 milyon dolar aktarılacak.

Grubun son hamlesi ise tamamen yeni Jeep Wagoneer ve Grand Wagoneer için Warren Truck montaj tesisine 1.5 milyar dolarlık bir bütçe ayırmış. Hali hazırda üretimi yapılan RAM 1500 Classic’e dokunulmayacak. Ve yeni planlarla Warren fabrikası 1.400 yeni iş gücüne kavuşacak. Böylelikle FCA toplamda 4.5 milyarlık bir bütçe ile model üretimlerini daha iyi şartlara taşımış olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum