Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FCA 2021’de Yüzlerce Kripto Para Şirketine Dava Açtı

İngiltere’nin düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi, lisansı olmadığı gerekçesiyle 2021’in ikinci yarısında çok sayıda işletmeye dava açtı. Detaylar haberde...
FCA 2021’de Yüzlerce Kripto Para Şirketine Dava Açtı
Son Güncelleme: 
Yorum

Birleşik Krallık’ın Mali Davranış Otoritesi (FCA), 1 Nisan 2021 ile 30 Eylül 2021 arasında kripto varlıklarla ilgili olması muhtemel işletmelerle ilgili 300’den fazla dava açtığını duyurdu.

Düzenleyici kurum, kendilerine kayıtlı olmayan işletmelere yönelik ceza soruşturmaları da dahil olmak üzere devam eden 50 soruşturması olduğunu bildirdi.

Kurum tarafından paylaşılan tüketici yatırımları veri incelemesinde, ajansın olası dolandırıcılıklarla ilgili binlerce şikayet almasının ardından davaların açıldığı kaydedildi.

Geçtiğimiz yıl Nisan ve Eylül ayları arasında FCA, olası dolandırıcılıklarla ilgili olarak 2020’deki aynı döneme göre yaklaşık üçte bir oranında artışla 16.400 şikayet aldı.

FCA yatırımcıları korumak için ülkedeki kripto şirketlerinin faaliyetlerini durduruyor. Ocak ayında kriptoyu tanıtan reklamları belirli yatırımcılarla sınırlandırma kararı alınmıştı. Halihazırda FCA’ya kayıtlı 33 kripto firması bulunuyor. Kurum son olarak 22 kripto firması için geçici lisans onayı verdi.

Veriler FCA’nın belirtilen zaman diliminde 4 firmadan 1’inin piyasaya girmesini engellediğini gösteriyor. Geri bildirimlerde kripto dolandırıcılık faaliyetlerine dair artış yaşandığı kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%