Yatırım yapmaya başla!

FBI Kontrolündeki Web Siteleri Siber Korsanlar Tarafından Hacklendi

Siber korsanların FBI’ya bağlı bazı web sitelerine düzenlediği saldırı sonucu binlerce ABD polisinin kişisel verilerinin sızdırıldığı belirtildi.
FBI Kontrolündeki Web Siteleri Siber Korsanlar Tarafından Hacklendi

Dünya genelinde pek çok internet sitesi ve platformda olduğu gibi resmi kurumlar için de siber güvenlik büyük önem teşkil ediyor. Son olarak ABD’de yaşanan bir olay yaşanması muhtemel risklerin ne gibi sonuçlara neden olabileceğini ortaya koydu. ABD’nin önde gelen güvenlik birimi FBI’ya düzenlenen bir siber saldırı sonrası binlerce emniyet görevlisinin bilgileri sızdırıldı.

Quantico VA’da bulunan FBI Ulusal Akademisi Birliği’ne bağlı üç web sitesini hedef alan siber korsanlar, buradaki bilgilere izinsiz erişme imkanı buldu. ABD genelinde büyük ses getiren bu olay sonrası, çok sayıda emniyet görevlisinin kişisel verileri sızdırılmış oldu. Üstelik bu veriler hackerlar tarafından üçüncü kaynak web platformlarında indirilebilir dosya olarak paylaşıldı.

Polis ve Ajanların Bilgileri Sızdırıldı

Polis ve Ajanların Bilgileri Sızdırıldı

Sızdırılan kamu görevlisi sayısına bakınca FBI’ya düzenlenen saldırının boyutu gözler önüne serildi. Kuruma ait üç web sitesinin veri tabanına izinsiz şekilde erişen korsanlar, binlerce ABD polisi ve federal ajanın gizli bilgilerini ele geçirdi. Çeşitli forumlarda herkesin indirmesine izin verecek şekilde bu bilgiler sunuldu.

Bu bilgiler arasında binlerce polisin isim, e-posta adresi, iş unvanı, telefon numarası ve ikamet adresleri gibi pek çok kişisel veri yer alıyor. Hackerlar düzenledikleri saldırı sonrası yaptıkları açıklamada bin farklı kişisel veri kaydını ele geçirdiklerini ifade etti. Bir hacker yaptığı açıklamada “1000‘den fazla resmi siteyi ele geçirdik. Şimdi tüm verileri yapılandırıyoruz ve yakında satılacaklar.” diye konuştu.

Çarpıcı açıklamalarda bulunan siber korsan, tahmin edilenden çok daha fazla ABD kamu görevlisine ait kişisel verilere sahip olduğunu belirtti. Bu verileri ele geçiren korsanlar saldırının daha çok ses getirmesi adına ücretsiz olarak herkese sunmayı planlıyor. Ses getiren siber saldırı sonrası FBI ise gereğinin yapılıp en kısa sürede veri güvenliğinin yeniden sağlanacağını açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum