Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FBI Kovid Dosyasını Açtı: Virüs Çin Laboratuvarından Sızdı

ABD, Kovid defterini kapatmadı. FBI Direktörü, Çin ile ilgili yeni bir iddiada bulunarak, laboratuvar kaynaklı virüs söylentilerini yeniden gündeme getirecek çıkışta bulundu.
FBI Kovid Dosyasını Açtı: Virüs Çin Laboratuvarından Sızdı

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) duyurusuyla birlikte 2020’nin Mart ayında pandemi alarmı veren dünya gözünü Çin kaynaklı Kovid-19 virüsü yüzünden Pekin yönetimine dikti. Salgın nedeniyle Çin’i 2019 yılından itibaren mercek altına alan ABD tarafından ise dikkat çeken iddialar gelmeye devam ediyor.

Amerika’nın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray, son açıklamasında virüsün Çin’in Vuhan kentindeki laboratuvar kazasıyla yayıldığını ileri sürerek tüm dikkatleri yeniden Pekin yönetiminin üzerine çekti.

Amerikalı televizyon kanalı Fox News’a konuşan FBI Direktörü Wray, “FBI, bir süredir pandeminin kökenini büyük olasılıkla Vuhan’daki potansiyel bir laboratuvar olayı olarak değerlendiriyor” diyerek dikkat çeken bir çıkış yaptı.

Daha önce de çok kez gündeme geldiği gibi koronavirüsün biyo-araştırma laboratuvarlarında oluşan sızıntıyla dış dünyaya yayıldığına işaret etti.

Wray, konuşmasında Pekin yönetiminin FBI’ın argümanlarını karalama kampanyası olarak gördüğünü ve araştırmaları engellemeye çalıştığını paylaştı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Pandeminin nedenleri üzerine yoğunlaşan Washington’ın Çin tarafından durdurulmaya çalışıldığını söyleyerek şöyle ifadede bulundu:

“Çin hükümeti, hükümetimizin ve yakın yabancı ortaklarımızın yaptığı işi engellemek ve karartmak için elinden geleni ardına koymuyor ve bu herkes için talihsiz bir durum.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu