Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin İstihbarat Kurumu FBI, Akıllı Televizyonlara Karşı Uyardı

Son dönemde hızla yaygınlaşan akıllı televizyonlara karşı FBI’dan dikkat çeken açıklamalar geldi.
ABD’nin İstihbarat Kurumu FBI, Akıllı Televizyonlara Karşı Uyardı

Teknolojinin hızla gelişmesi ile beraber ‘akıllı’ tanımının olduğu pek çok yeni nesil ürün hayatımıza giriyor. Televizyon, tablet, telefon gibi pek çok cihaz internet ağına açık bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Bilindiği üzere internet ağına bağlanan her cihaz için güvenlik riskleri söz konusu olabiliyor. Mobil cihazlarda bugüne kadar pek çok kez güvenlik açıklarının ortaya çıktığına tanık olduk. ABD’li istihbarat kurumu FBI’dan son dönemde herkes tarafından alınmaya başlanan akıllı televizyonlara dair uyarılar içeren açıklamalar geldi.

Akıllı televizyonların içerisinde YouTube, Netflix gibi pek çok çevrimiçi servis bulunuyor ve kullanıcılar bu uygulamalar üzerinden internete bağlantı sağlıyor. Bugüne kadar pek dile getirilmemiş olsa da bu cihazlar üzerinde kullanıcıların çeşitli güvenlik riskleri ile karşı karşıya kalabileceği biliniyor. Konuyla ilgili açıklama ABD merkezli istihbarat kurumu FBI’dan geldi. Kurum akıllı televizyon almayı düşünen kullanıcıları uyardı.

FBI’dan Akıllı Televizyon Açıklaması

FBI’dan Akıllı Televizyon Açıklaması

Son günlerde başta Black Friday olmak üzere düzenlenen indirim etkinlikleri ile beraber tüketiciler akıllı televizyonlara daha fazla ilgi göstermeye başladı. Bugüne kadar akıllı telefon ve internet siteleri üzerinden kurumlar kullanıcıları güvenlik risklerine karşı her daim uyarmıştır. ABD iç güvenlik kurumu FBI, bu sefer akıllı televizyon almayı düşünen kullanıcılara yönelik uyarılarda bulundu.

FBI Portland ofisi tarafından yapılan açıklamada “Televizyon üreticilerinin ve uygulama geliştiricilerinin sizi dinleyebilme ve izleyebilme ihtimallerinin yanı sıra hackerlar da bu yolları kullanabilirler. Kötü niyetli saldırganlar sizin iyi korunmuş bilgisayarlarınıza ya da telefonlarınıza erişemeyebilirler; ancak daha az korundukları aşikar olan televizyonlarınızı hedef alabilirler.” ifadelerine yer verildi.

Kurum saldırganların kullanıcıların kişisel verilerine ulaşabileceğini ve çeşitli hırsızlık faaliyetlerinde bulunabileceğini belirtiyor. Özellikle yeni nesil akıllı televizyonlarda kamera ve mikrofon gibi dışarıya açılan donanımların bulunması bu durumu daha da mümkün hale getiriyor.

Ürünün Kitapçığını Okuyun

Ürünün Kitapçığını Okuyun

Uzmanlar kullanıcıların almış olduğu akıllı televizyonların kutusundan çıkacak kitapçıkları okumalarını tavsiye ediyor. Bu ürünlerde dikkat çeken bir nokta izleyicilere program önerileri yapılıyor. Bu önerilerin neye göre yapıldığı ise merak konusu. Uygulamaların bu noktada veri topladığı ve takip ettiği düşünülüyor.

Henüz yolun başında olan bu cihazların güvenlik anlamında halledilmesi gereken pek çok sorunu olduğu belirtiliyor. Saldırganlar internete açık olan bir ürüne yapacakları ataklar ile bu cihazlardaki verilere ulaşabilir veya kontrol edebilirler. Yapılacak olan bir diğer yöntem ise akıllı televizyon yazılımlarının sürekli güncellenerek saldırılara karşı önlem almak olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum