Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fast N ‘Loud’un Eşsiz Ferrari F40’ı Açık Artırmayla Satılacak!

Dünyaca ünlü Gas Monkey garaj, özel bir Ferrari hazırlamış ve değeri oldukça yüksek.
Fast N ‘Loud’un Eşsiz Ferrari F40’ı Açık Artırmayla Satılacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Fast N ‘Loud programının ünlü Gas Monkey Garage‘sini hepimiz biliriz. Modifiye şirketinin sahibi Richard Rawlings, bulduğu hurda araçları tasarımcılarının çizdiği gibi veya çoğunluklu da arabaları eski hallerine döndürmeyle ünlü bir insan. Ekibi zaten dalındaki en profesyonel insalardan oluşuyor. Model sınırlaması olmadan çalışan Gas Monkey’in son ve en değerli eseri bu siyah Ferrari F40 oluyor.

1991 model F40’ın özel oluşu, kaporta renginin kırmızı olmamasından anlaşılıyor. Fabrika çıkışının aksine farklı bir renge boyanması, azaltması gereken değerini yükseltmiş. Aklımıza ABD pazarına gönderilen 5 milyon dolarlık Ferrari Daytona geldi. Daytona’da kırmızı harici boyanan ve çok nadir Ferrari serisi olmuştu. Hızlıca Rawlings, bu ikonik modelde nasıl bir çalışma yapmış ona bakalım!

Restore uzmanı Stuart Singer’da işin içine dahil edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ferrari spor modelinin bazı noktalarında ezik ve düzeltilmesi gereken yerle tamir edilmiş. Dikkatli bir şekilde spor modelin diğer aksamlarına zarar vermeden, düzeltme işlemiş gerçekleştirilmiş. F40’ın zarar görmüş başka parçalarının da orijinal şekilde tedariği yapılarak, pahalı işlemlerle revize edilmiş.

2013 yılında 400.000 dolara satın alınan F40’ın motor yenileme kısmı da yorucu geçmiş. 2.9L V8’e alüminyum bir volan, kevlar debriyaj seti, tubi competition egzoz ve HRE‘den gelen daha büyük turbolarla takviyelenmiş.

Siyah Ferrari F40’ın alt takımları da sıfırlanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Restorasyon projesi gerçek parçalarla çalışıldığı için spor araç neredeyse sıfır ayarında yeni sahibine gidecek. Gas Monkey, Prenske Racing şokları ve süspansiyonlarda iyileştirmeler yapmış. Aracın biraz da geçmişine baktığımızda; 2014 yılında yine bir açık artırmaya çıkarak 643.500 dolara satılmış. 1 yıl sonra sahini beyzbolcu Reggie Jackson 742.500 dolara geri satmış.

GCM Yatırım Banner
Siyah Ferro, 5-7 Şubat günlerinde müzayede alanına getirilecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Siyah spor model, Apple Towing Company‘nin Kaliforniya açık artırma etkinliğinde satılacak. Richard Rawlings’in düşüncesine göre ikonik Ferrari F40’a çok sağlam bir teklif gelecek. Fabrikasından kırmızı olarak çıkan süper spor modelin gerekli tazelemeleri yapıldıktan sonra bizde iyi bir fiyata gideceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Siyah LaFerrari Aperta’nın Satış Rakamı Hipercar Standartlarını Bile Aşıyor!

Bu zamana kadar gövde rengi, koltuk, kapı vb. gibi parçaların orijinalleri araçla beraber halen daha durabiliyorsa o, aşırı değerli gruba girdiğini öğrendik. Ferrari F40’ın siyaha dönüşümü yanında lastik ve süspansiyonlardaki oynamalar herhangi bir değer kaybı yaşatmamış. Merakla Gas Monkey’in İtalyan’ının ne kadara satılcağını bekleyeceğiz!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.