Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fast İşlemlerinde 5 Bin Lira Limit Dönemi Bitti

Bankalar arası 7/24 hızlı para transferi yapılmasını sağlayan FAST işlemlerinde limit yükseltildi. Detaylar haberde;
Fast İşlemlerinde 5 Bin Lira Limit Dönemi Bitti
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) düzenlemesi ile bugünden itibaren para transferi limiti, 5 bin liradan 20 bin liraya revize edildi. Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST), farklı bankalardaki hesaplar arasında 7 gün 24 saat, hızlı ve kolay şekilde para transferi yapma olanağı tanıyor.

TCMB tarafından yapılan düzenleme ile bu işlemlerde limitler 20 bin liraya yükseltildi. FAST’e sistemi olan tüm bankalar limiti 20 bin lira olarak belirledi ve uygulama başladı. FAST limiti 2023 yılı boyunca 20 bin lira olarak uygulanacak.

Bu limit daha önceden 5 bin lira olarak uygulanıyordu.

Öte yandan FAST limiti için geçen sene de 14 Şubat tarihinde karar alınmıştı. Söz konusu kararda TCMB, FAST limitinin 21 Şubat itibarıyla 2 bin liradan 5 bin liraya yükseltileceğini şöyle duyurmuştu:

“FAST sistemine gösterilen yoğun ilgi ve ödemeler ekosisteminin dinamik gereksinimleri göz önünde bulundurularak para transferlerinde 2.000 TL olan FAST işlem tutar limiti, 21 Şubat 2022 tarihi itibarıyla 5.000 TL’ye yükseltilecektir.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.