Yatırım yapmaya başla!

Faraday LA Auto Show’a FF 91’in Ultra Lüks İç Mekanı ile Giriş Yaptı!

Amerikalı elektrikli araç üreticisi Faraday, FF 91'in hayretle bakacağınız kokpitini gösterdi.
Faraday LA Auto Show’a FF 91’in Ultra Lüks İç Mekanı ile Giriş Yaptı!

Bir türlü çıkmak bilmeyen Faraday’ın elektrikli aracı FF 91’in nihayet kokpiti gösterildi. Aracın lüks olacağını biliyorduk ancak bu kadar hazırlık yapılacağını ummuyorduk. Aracın konsepti ilk olarak 2016 yılının sonlarına doğru tanıtılmıştı. Otomotiv dünyasında bazı dengeleri değiştirmek için çıkan aracın testleri devam ediyor olsa da son şekli oturtuldu.

ABD’li Faraday’ın hız konusuna değinecek olsak da iç mekanı için söylenecek oldukça fazla şey var. Özel kavramlarla kendini ifade eden şirket, kabin konusunda kesinlikle işi bitirmiş diyoruz ve incelemesine geçiyoruz…

Faraday aracının kokpitini “dijitale bağlı üçüncü internet yaşam alanı” olarak tanımlıyor.

Faraday FF 91 Kokpit YapısıAraç içerisindeki dijitalleşmenin en kusursuz örneği yapılmış. Faraday Future CEO’su Carsten Breitfeld, “Amacımız, zengin bir dijital deneyim ile gününüzü öne çıkarmanın ve daha fazla zaman geçirmenizi sağlamak. Ya da tüm cihazların bağlantısını kesebilir, hızlı ve rahat sürüşün tadını çıkarabilirsiniz.” dedi.

Henüz ekranlardan önce gözümüz koltukların yapısına kayıyor. FF 91’in, görünümde bile rahat olan oturma yerlerinin şekilleri NASA’dan geliyor ve Sıfır Yerçekimi Koltukları olarak adlandırılıyor. Koltukların en sıra dışı özelliği, oturan kişinin vücut ağırlığını eşit bir şekilde yüzeye yayarak, en iyi pozisyonda yolculuk edilmesi sağlanıyor.

60 derecelik uzanma açılarındaki koltuklar bolca fonksiyona sahip.

Faraday FF 91 NASA KoltuklarıÖzellikle arka tarafta yolculuk yapanlar aracın ortamından daha iyi faydalanacak. 14 farklı şekilde ayarlanabilen koltuklar alt bacak, bel ve üst sırta destek vermekte. Keyfinize çok düşkün biriyseniz FF 91’in masaj, ısıtma ve havalandırma hizmetleri de bulunuyor.

Spa Mode ile çok sakin bir dinlenme odasında yolculuklar, değiştirilebilir ortam aydınlatmaları ve ses efektleriyle üst düzey huzuru garanti olarak aracın yanında geliyor.

İş yerinizde veya villanızın çalışma odasında gibi hissettirecek Faraday aracında 4G LTE internet bağlantısı ile arka monitör üzerinden konferans ve işlerinin çoğunu oturduğunuz yerden yapmanıza izin veriyor.

Entegre Alexa, Sharedrop ve ön ve arka ses bölgeleri de sunuyor. FFAI bilgi-eğlence sistemi 4 farklı bluetooth bağlantısını kabul ettiği söyleniyor. FFAI bilgi-eğlence sistemi, sensörler, yüz tanıma kameraları ve özel yazılımların kombinasyonu sayesinde her yolcunun ihtiyaçlarını öngören yapay zeka ile desteklenmektedir. Asıl bomba ise FF 91, sıcaklığı, müziği ve hatta kokuyu ayarlamak için ruh halinizi okuyabilir. Otomobiller nereye doğru gidiyor?

Arka tarafta gidiyorsunuz ve bir anda film izleme isteği geliyor. Tek bir düğmeyle FF 91’in tavanından aşağıya 27 inçlik dev bir ekran iniyor. Sinema ekranı da dahil olmak üzere Faraday 15,4 inç portre odaklı bir Merkez Hub ekranına, 11,6 inç dijital gösterge paneline, sektördeki en büyük kafa üstü ekranına ve 10,1 inç dikiz ekranına da sahip. Son olarak her kapı, koltuk ayarlarını, klima kontrolünü, ayrı ses alanlarını, eğlenceyi ve daha fazlasını ayarlayan ekranlara da sahip olduğunu demeden geçmeyelim.

Gördüğünüz araç tam olarak 1.050 beygir üretecek.

FF 91’e çok motorlu bir güç aktarım sistemi uygun görülmüş. Wagon-SUV karışımı modelin ürettiği güçler yola yansıdığında 3 saniyenin altında bir kalkış süresi geliyor. EPA tarafından ölçümleri yapılan aracın tahmini olarak tek bir şarjla 608 km yaptığı söyleniyor.

En büyük pillerden birine sahip olan FF 91’de 130 kWh’lık piller aracı besliyor. Şirketi diğerlerinden ayıracak bir şeyi de FF 91’in çıktığında en hızlı şarj olan araç ünvanını alacak olması. Araç hakkında anlatacaklarımız bu kadar. Ağırlıklı olarak ilk defa detayları verilen kokpitinden söz ettik. Uzunca bahsetmemiz gerekiyordu zira böyle bir kokpit tipi çoğu araçta olmaz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum