Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk’ın Marsa Göndereceği İlk Tesla Roadster’ı “Falcon Heavy”e Yükledi!

Elon Musk'ın "uzaya Tesla Roadster götüreceğim" hayali gerçek oluyor. Space X'in en güçlü roketi olan Falcon Heavy 9'a spor otomobil yerleştirildi bile!
Elon Musk’ın Marsa Göndereceği İlk Tesla Roadster’ı “Falcon Heavy”e Yükledi!

Çılgın Musk iş başında! Bizlere sunduklarıyla artık dahi olarak görülen bu kişi, bir yılda uzaya 12 adet roket göndererek tarihi bir rekora da imza atmış birisidir. Elon Musk, yaklaşık 10 gündür kendine ait olan ilk Tesla Roadster‘ı uzaya göndereceğinden bahsetmişti. Normal olarak biz de bunu şaka konusu zannetmiştik.

İnsanoğlunun yıllardır gelen uzaya çıkma hevesine şimdi de araba gönderimi eklendi. Atılan bir Tweet‘le bu olayda ispatlanmış oldu. Yakın zamanda Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de Türksat uyduları hakkında görüşme yapmıştı.

Tesla Roadster, Space X’in en güçlü uzay aracıyla kalkış yapacak.

Falcon 9 Füze Tesla Roadster

Falcon Heavy adındaki roket, şu an için en güçlüsü durumunda. Resimde de gördüğümüz üzere Falcon’un içerisinde özel bir düzenek kurulu duruyor. Ve bu düzeneğe Roadster resmen kilitlenmiş durumda.

Space X projesinin Falcon Heavy’sinde güç ve dönüşler için kullanılacak tüm sistemler düşünülmüş. Eğer ki bir gün Musk, Mars gezegenine insan götürürse, geri dönüşleri sağlamak amacıyla 3 adet dönüş roketi görevde bulanacak.

İnsandan önce Mars’a gönderilecek Tesla aracının,
Cape Canaveral üssünden kalkışı gerçekleştirilecek.

Aslında sembolik olarak rokete koyulan Tesla Roadster, gelecekte insanların taşınması için bir ispat niteliğinde olacak. Ocak ayında yapılacak Falcon Heavy kalkışı sorunsuz halledildiği sürece, önümüzdeki yıllarda daha büyük süprizlerin bizi beklediğini sizlere söyleyebilirim.

Bundan sonra sanırım tüm dünya, Elon Musk’ın “yapacağım” dediklerini daha fazla ciddiye alacaktır. Aslında konu uzay olduğu ve roket içerisinde gidecek bir otomobil olduğundan şaka gibi gelmişti.

Seneler önce 5 saniyede kalkış yapabilecek Semi adında kamyon üreteceğini söylediğinde canı gönülden inanmıştık. Ve dediğini de eksiksiz bir şekilde hayata geçirdi. Bakalım Mars olayı tamamlanacak mı ve bizleri bu gezegenden sonra neler bekliyor olacak beraber seyredeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum