Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Faizsiz Finans ile Türkiye’ye Para Akması Mümkün mü?

Bu günlerde, İslami sermayenin faizsiz finans ile Türkiye'ye para akıtacağı yönündeki söylentiler giderek artıyor. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, konuyla ilgili olarak kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Canikli'nin açıklamalarından öne çıkan bölümler ve merak edilenler haberimizde;
Faizsiz Finans ile Türkiye’ye Para Akması Mümkün mü?

Finans sektöründe, bazen en önemli destek bazense en büyük sorun olarak faiz görülmektedir. Günümüzde ellerindeki parayı bankaya yatıran ve bunun faiziyle geçinen birçok kişi mevcuttur. Hal böyleyken bambaşka bir pencere de önümüze çıkmaktadır. Birçok muhafazakar yatırımcı ise faizi haram olarak görmekte ve bu yönde yapılacak yatırımlara fazlasıyla karşı çıkmaktadır. Bilindiği üzere dünya üzerinde özellikle sıcak para akışının temeli, İslam ülkelerinden kaynaklanmaktadır. Yer altı zenginlikleriyle tüm dünyanın ilgisini üzerinde toplamayı başaran ülkeler, gerçekleştirdikleri devasa yatırımlarla dudak uçuklatmaktalar.

Muhafazakar yatırımcılar, özellikle faizsiz finansı tercih etmekte ve bu doğrultuda yatırımlarını gerçekleştirmektelerdir. Türkiye’de de son günlerde giderek popülerleşen faizsiz finans konusu, akıllara muhafazakar yatırımcılar Türkiye’yi daha çok tercih edebilir mi sorusunu getiriyor. İslam ülkelerindeki sermayeyi Türkiye’ye kaydırmayı hedefleyen yöneticiler, faizsiz finansı geliştirmek için seferber olmuş durumdalar. Faizsiz finansın geliştirilmesiyle ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bugün kamuoyuna oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Canikli’nin ifadelerinden öne çıkan bölümler ise şöyle;

“Türkiye’de 450 bin vatandaş, faizsiz finans ürününe yatırım yapıyor”

Canikli yaptığı açıklamada; İslam ülkelerindeki sermayenin Türkiye’ye gelmesi noktasında, faizsiz finans ürünlerinin yaygınlaşması önündeki mevzuat engelinin kaldırıldığını söyledi. Katılım bankacılığı ve faizsiz finans sitemini önemli bir gelişme potansiyeli olarak gördüklerini vurgulayan Canikli, Türkiye’de halihazırda 450 bin vatandaşın faizsiz finans ürününe yatırım yaptığını dile getirdi.

“Türkiye’nin payını yüzde 15’e çıkarmak istiyoruz”

Açıklamalarının ikinci bölümünde ise Canikli; küresel İslami finansın son 10 yıllık periyot içerisinde 1.9 trilyon dolar düzeyinde büyüklüğe ulaştığını söyledi. Bu sayının yüzde 90’nın 9 ülkede toplandığını vurgulayan Canikli, Türkiye’nin yedinci sırada olduğunu dile getirdi. Canikli, bu doğrultuda Türkiye’nin yüzde 4.7’deki payını yüzde 15’e çıkarmak istediklerini ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum