Yatırım yapmaya başla!

Faiz ve Seçimlere Odaklanan GBP/USD Düşüşe Hazırlanıyor

İngiltere Merkez Bankası'na ve yerel seçimlere odaklanan sterlin için düşüş tahmin edildi.
Faiz ve Seçimlere Odaklanan GBP/USD Düşüşe Hazırlanıyor

İngiliz sterlininin Amerikan doları karşısındaki değerini yansıtan GBP/USD paritesi, bugün açıklanacak faiz kararına ve Birleşik Krallık yerel seçimlerini bekliyor. Gelişmelere odaklanan İngiliz sterlini dola karşısında 1,3885 ile 1,3914 aralığında seyrederken FxStreet analistine göre düşüş bekleniyor.

En son 20 Nisan’da 1,40 seviyesini test eden majör parite, dünkü işlemleri dün en son 1,3907’de işlem gördükten sonra kritik güne yatay başladı.

İlk dakikalarda 1,3896’ya inip buradan destek alan GBP/USD, 4 saatlik kapanış sonunda yeniden 1,38’leri test etti.
GBP/USD Süper Perşembe
Kaynak: piyasa.paratic.com

Dalgalı seyreden parite TSİ 10.12’de hafif ekside seyrediyor.

İngiliz sterlininin bugünkü gelişmeler sonrasında ne yönde hareket edeceği merak edilirken FxStreet analisti Yohay Elam, sterlin için düşüşe işaret etti. Gerekçelerinden bir tanesini İngiltere Merkez Bankası gelişmelerine bağladı.

Elam’a göre İngiltere Merkez Bankası ekonomi için daha parlak bir tablo çizecek olsa da bunun sterline çoktan fiyatlandığını dile getirdi.

Ayrıca İngiltere’de enfllasyonun merkez bankasının yüzde 2’lik hedefinin çok ötesinde olduğunu hatırlattı. İskoçya’daki seçimlerin, özellikle İskoç Ulusal Partisi mutlak çoğunluğu kazanırsa, bağımsızlık çabasını yeniden açabileceğini, bunun da aşı kaynaklı iyileşme kesinliğini gölgeleyebileceğini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum