Yatırım yapmaya başla!

Faiz kararı öncesi Dolar 2.48 seviyesini aştı!

Faiz kararı öncesi Dolar 2.48 seviyesini aştı!

Yarın sonuçları Merkez Bankası’nın açıklayacağı Para Politikası Kurulu toplantısı, bankacılar tarafından haftanın en önemli iç gündem maddesi olarak belirlendi. Bu sabah 2.4750 seviyesindeyken yukarı yönlü olarak kırılan USD/TRY paritesi öğlen saatlerine doğru 2.4846 seviyesini aştı.

Bu kararın ardından gelecek olumlu ve olumsuz siyasi açıklamalarda doların fiyatında önemli faktör teşkil edecektir. Yaklaşan seçim öncesinde erken bir faiz indirimine gerek görmeyen TCMB’nin yarın Para Politikası Kurulu toplantısında faiz indirimine gitmesi bekleniyor. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek seferde gerçekleşmesini istediği yüksek faiz indirimi nedeniyle TCMB’nin enflasyon hesaplamasının izin verdiğinden daha yüksek bir indirime gitmesi bekleniyor. Bu nedenle piyasada oluşan endişe doların Türk lirası önünde galip gelmesinin ve artışının en önemli nedeni olarak gösterilebilir.

USD/TRY paritesindeki alımların devam etmesi paritenin 2.5000 seviyelerine ulaşmasını tetikleyeceği gibi; 2.5000 ve üzerinde gerçekleşecek olan olası kar satışları paritenin tekrardan 2.4800 seviyelerini görmesini sağlayabilir. Bu noktada parite 2.4600 daha aşağı ise 2.4500 seviyesi destek noktası olarak gösterilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum