Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Fade Gıda İddiaları Yalanlayarak Hisselerini Yatıştırmaya Çalıştı

Geçen yıl Ağustos’ta halka açılan ve Temmuz’da 24 TL’nin üzerine çıkan FADE Gıda hisseleri, çıkan haberlerle çakıldı. Şirket iddiaları yalanladı.
Fade Gıda İddiaları Yalanlayarak Hisselerini Yatıştırmaya Çalıştı

Hisselerine devre kesici uygulanan Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş (FADE) bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimle piyasaları sakinleştirmeye çalıştı.

Haber ve söylentilere ilişkin açıklamada bulunan Fade Gıda, son dönemlerde çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

KAP bildiriminde; “Bir süredir Şirketimiz ve ortaklarımız hakkında asılsız haberler yayınlanmakta ve bu mesnetsiz iddialar şirketimiz pay fiyatında dalgalanmalara yol açmaktadır. Söz konusu haberler nedeniyle olumsuz etkilenen yatırımcılarımız şikayetlerini tarafımıza iletmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Dün 11.20’de tek fiyat emir toplama başlatan FADE’nin hisseleri 15,73 TL’de kapanış yaptı.
Fade Gıda Haber Yalanladı
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Bugün 14,45’te açılış yapan FADE kodlu hisseler, sonrasında 14,16 TL’den fiyatlandı.

Yaklaşık bir yıl önce halka arz edilen ve 2021 yılına 6,24 Türk lirasından başlayan FADE hisse senetleri, 2 Temmuz’da 24,60 TL ile rekor kırdı. Son verilere göre yıllık yüzde 436 artan hisseler hakkında kulislerde yakın zamanda büyük hisse satışına hazırlık yapıldığı söyleniyor.

Fade açıklamasında benzer iddiaları yalanlayarak ticari faaliyetlerinde ve karlılığında herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığını aktardı:

“Hiçbir dayanağı olmayan ve kendi menfaatleri doğrultusunda haber yapan medya sitelerinin yatırımcılarımız tarafından dikkate alınmamasını, SPK düzenlemeleri çerçevesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu ve web adresimizde yapılan resmi duyurular haricindeki haberlere itibar edilmemesini rica ediyoruz.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum