Yatırım yapmaya başla!

Facebook Android Uygulaması için Karanlık Mod Yolda

Facebook kullanıcıların uzun zamandır beklediği karanlık mod temasını Android uygulamasına getirmeye hazırlanıyor.
Facebook Android Uygulaması için Karanlık Mod Yolda

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un 2.5 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor ve bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Şirket kullanıcılarına sunduğu deneyimi iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Uygulama yeni araçların yanı sıra arayüz tarafında da sürekli bir değişim geçiriyor. Son yıllarda sosyal medya platformları başta olmak üzere pek çok uygulama karanlık mod özelliğini kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Siyah renklerin ağırlıkta olduğu bu tema kullanıcıların gözünü daha az yoruyor. Bununla beraber OLED ekranlı akıllı telefon modellerinde güç tüketimi avantajı sunuyor. Sosyal medya devi Facebook son dönemde karanlık mod üzerinde çalışan şirketler arasında öne çıkıyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde masaüstü için geliştirdiği karanlık mod özelliğini kullanıcılara sunmuştu. iOS ve Android tarafında da bu temaya dair hazırlıklar sürüyor. Gelen son haberler yakında Android için karanlık temanın sunulacağı yönünde.

Karanlık Mod için Geri Sayım Başladı

Karanlık Mod için Geri Sayım Başladı

Akıllı telefonların kullanım oranı her geçen gün hızla artıyor. Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan iOS 13 ve Android 10 işletim sistemlerinin getirdiği yeniliklerin başında karanlık mod geliyor. Bu değişim sonrası mobil uygulamalar da kendi ürünlerini bu temaya uyumlu hale getirmeye başladı. Gelen haberler Facebook’un Android uygulaması için karanlık temanın yakın zamanda sunulacağını işaret ediyor.

Mobil için geliştirilen karanlık temanın masaüstündeki tema ile benzer olduğu belirtiliyor. Arka planda koyu gri renkler ve uygulamadaki mavi butonlar dikkat çekiyor. Kullanıcılar karanlık mod temasını manuel olarak kontrol edebilecek. Yani isteğe bağlı olarak devre dışı bırakmak mümkün olacak. Sosyal medya devinin üzerinde çalıştığı tek özellik karanlık mod değil.

Başka Özellikler de Yolda

Başka Özellikler de Yolda

Şirket karanlık tema ile beraber koronavirüs takip aracı da sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar bu panel sayesinde bulundukları bölgedeki salgın durumunu canlı olarak takip edebilecek. Veriler üç haftaya kadar gösterilecek ve dünya çapındaki resmi sayıları da görmek mümkün olacak. Facebook salgının ilk günlerinden bu yana salgına dair doğru bilgiyi sunmak adına önemli adımlar atmıştı.

Şirket bunun yanı sıra Android uygulaması için sessiz mod özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik daha önce iOS için yayınlanmıştı. Adından da anlaşılacağı üzere bu mod ile uygulamayı tamamen sessize almak mümkün olacak. Böylece tüm bildirimler susturulabilr. Ayrıca özellik içerisinde sessiz mod özelliği için belirli zamanlar planlamak mümkün. Haziran ayı içerisinde yayınlanacak büyük bir güncelleme ile Android uygulamasına bu yeniliklerin sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum