Yatırım yapmaya başla!

Facebook % 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçme Sözü Verdi!

Yenilenebilir enerjiye geçme taahhüdünde bulunanlar arasına sosyal medya devi Facebook da eklendi. İşte ayrıntılar;
Facebook % 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçme Sözü Verdi!

Facebook bugünkü açıklamasında yenilenebilir enerjiye geçme taahhüdünde bulunanlar arasına katıldığını duyurdu. Sera emisyonlarını düşürmek ve küresel operasyonlarına temiz enerji ile güç sağlamak isteyen şirket yeni taahhüdünde, 2020 itibariyle % 100 yenilebilir enerjiye geçeceğini belirtti.

2015 yılında 2018’e kadar tesislerinin % 50’sinde temiz enerji kullanacağı yönünde söz veren Facebook, bu hedefe 2017’de ulaşarak sözünü layığıyla yerine getirdiğini göstermişti. Bu noktada; teknoloji şirketinin çevre dostu çalışmalarına hız vermesi ve kendisine yeni bir hedef koyması dikkat çekti.

Facebook, 2020 sonuna kadar sera gazı emisyonlarını % 75 oranında azaltma ve küresel operasyonlarını % 100 yenilenebilir enerjiyle yürütme sözü verdi.

Facebook 2020'ye Kadar % 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçecek2018’de tesislerinin % 50’sinde temiz enerji kullanacağı yönündeki hedefine dayanan yeni taahhüdün duyurusunda; şirketin 2013’ten bu yana 3 gigavatlık anlaşmaya imza attığı kaydedildi. Facebook’un bu hareketi çevre kampanyaları tarafından memnuniyetle karşılanırken, Greenpeace’in üst düzey kurumsal kampanyacılarından Gary Cook da şirketi tebrik etti.

Cook, CEO Mark Zuckerberg’in kömürsüz ve % 100 yenilenebilir enerjiye geçme sözü veren liderler arasında yer aldığını yeniden onayladığını söyledi.

Facebook Yenilenebilir Enerji Taahhüdü Ve yenilenebilir enerjiye geçmeleri için diğer şirketleri de davet ettiğini; “bilim adamlarının çok önemli olduğunu söyledikleri katastrofik iklim değişikliğini önlemek için 1.5 derecelik eşiğin altında kalmak istiyorsak, yenilenebilir enerji ve sera gazı azaltma hedeflerini benimseyecek birçok şirkete daha ihtiyacımız var” diyerek anlattı. Diğer taraftan, pek çok küresel teknoloji devinin temiz enerji hedefleri koymasına da vurgu yapıldı.

Örneğin; Amazon küresel altyapısını % 100 yenilenebilir enerji kullanarak güçlendirmek için uxun vadeli bir hedefe sahipti.

Facebook 2020'ye Kadar % 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçme Sözü Geçtiğimiz Ekim ayın da şirket bugüne kadarki en büyük rüzgar çiftliğinin faaliyete geçtiğini açıklamıştı. Japon teknoloji devi Fujitsu da % 100 yenilenebilir enerji sözü verenler arasına katılmıştı. Küresel girişim RE100’e katıldığını duyuran Fujitsu’nun bu hareketi de tıpkı Facebook’unki gibi memnuniyetle karşılanmıştı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, halihazırda dünyanın en değerli şirketi olan Apple, Mart ayında Virginia projesine yaptığı dev yatırımla dikkatleri üzerine çeken Microsoft ve bu alanda öncülerden olan Google da yenilebilir enerji çalışmalarıyla tanınan şirketler arasındaydı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum