Yatırım yapmaya başla!

Facebook Yüz Tanıma Sistemine Güncelleme Getirdi!

Facebook’un uzun zamandır aktif olarak kullanılan yüz tanıma sistemine yeni bir ayar getirildi.
Facebook Yüz Tanıma Sistemine Güncelleme Getirdi!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, sürekli yaptığı yeniliklerle ve güncellemelerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Her geçen gün kendisini geliştiren Facebook’un sürekli bir değişim içinde olduğuna tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde VPN uygulaması ile kullanıcılarını takip ettiği ortaya çıkan Facebook, yeni bir güncelleme ile adından söz ettirdi.

Facebook bir kaç yıl önce paylaşılan fotoğraflarda yüz tanıma özelliğini getirmişti. Öyle ki eklenen fotoğrafları, site otomatik olarak tanıyor ve mevcut kullanıcılarla eşleştirme özelliği sunuyordu. Böylece arkadaşlarınızı fotoğraflarda etiketleme zahmetinden kurtuluyor, Facebook bunu sizin yerinize yapıyordu. Bu özellikten memnun olanlar olduğu gibi rahatsız olanlar da mevcuttu.

Yüz Tanıma Sistemi Artık Kapatılabiliyor

Facebook’un getirmiş olduğu güncelleme ile fotoğraflardaki otomatik yüz tanıma özelliğini’ kapatmak mümkün hale geldi. Toplu halde çekilmiş fotoğraflarınızı paylaştığınızda başka kişilerin otomatik olarak etiketlenmesini ve onlara bildirim gitmesinin önüne geçebileceksiniz.

Facebook bu seçeneği daha önceden aktif hale getirmişti. Ancak ‘Yüz Tanıma Ayarı’ Türkiye’deki kullanıcılar için aktif değildi. Bugün itibariyle sosyal medya devi bu ayarı Türkiye’deki üyeleri için kullanılabilir hale getirdi.

Yüz Tanıma Ayarı Nasıl Kullanılır?

Sitede paylaşılan fotoğrafların otomatik olarak etiketlenmesini kapatmak için hesap ayarlarından gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sekmede karşınıza çıkacak olan ‘Yüz Tanıma Ayarları’ sekmesine gelip ‘Facebook’un fotoğraf ve videolarda seni tanıyabilmesini istiyor musun?’ bölümünden seçiminizi yaparak bu ayarı kullanabilirsiniz.

Facebook’un otomatik yüz tanıma özelliği ile ilgili bir ayar yapmamış kullanıcılarda bu özellik hali hazırda açık konumdadır. Bu ayarı kapatmak isteyen kullanıcıların ayarlar bölümünden açık olan özelliği kapalı duruma getirmesi gerekmektedir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum