Yatırım yapmaya başla!

Facebook Yeni Özelliği ile YouTube ve Twitch’e Rakip Oluyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, canlı oyun yayınlarına başlıyor.
Facebook Yeni Özelliği ile YouTube ve Twitch’e Rakip Oluyor!

Sosyal medya devi Facebook, sosyal medyada yaşanan hızlı değişime kayıtsız kalmıyor. Rakiplerinin sürekli yeni güncellemeler ile kendisini yenilemesi, Facebook’u da çeşitli hamlelere yönlendiriyor. Son yıllarda özellikle yayıncılığın internet ortamına taşınmasıyla beraber sosyal medya siteleri kendilerini yenileme yoluna gidiyorlar.

Facebook, geçtiğimiz günlerde Amazon ile beraber canlı maç yayınlarına başlayacağının duyurusunu yapmıştı. Ancak sosyal medya devinin yapmakta olduğu değişim sadece maç yayınlarından ibaret değil. Oyun yayıncılarının son yıllarda çok fazla artmış olması Facebook’un da ilgisini çekmiş görünüyor.

Oyuncular Facebook Üzerinden Canlı Yayın Yapabilecek!

Facebook geliştirmekte olduğu yeni bir yazılım ile oyun oynayan kullanıcıların bunu kişisel profillerinden yayınlamalarına olanak sağlayacak. Bugüne kadar PC oyuncuları canlı yayınlarını ağırlıklı olarak Twitch ve YouTube üzerinden gerçekleştiriyorlardı.

Canlı yayın yapmak isteyen oyuncular bunu kendi profillerinden paylaşıp izleyicilere ise ödüller dağıtabilecek. Dünya genelinde yapılan canlı oyun yayınlarında 1 milyar dolardan fazla paranın döndüğü belirtiliyor. Bu denli büyük bir sektörden Facebook ise kendine düşen payı almak istiyor.

Facebook Twitch ve YouTube’a Rakip Oluyor!

Oyuncuların yayın yaptıkları platformların başında gelen YouTube ve Twitch’e, yeni güncelleme ile Facebook’un da rakip olacağını söyleyebiliriz. Geliştiricilerin beğenisine sunulacak olan yazılım aracı, oyuna entegre edilerek pratik bir şekidle canlı yayına geçilebilecek.

Sosyal medya devi bu alanda ilk denemeyi 25 Mart tarihinde Palladins: Champions of the Realm oyunu ile yapmayı planlıyor. Canlı olarak yayınlanacak olan oyunda izleyicilere birbirinden farklı ödüller dağıtılacak. Ay içerisinde 800 milyondan fazla kişinin Facebook üzerinden oyun oynadığını düşünüldüğünde sosyal medya sitesinin bu sefer büyük oynadığı görülüyor. İlerleyen dönemde ise canlı yayınların kaydedilmesi ve paylaşılması mümkün hale gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum