Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un Yeni Kurumsal Logosu Sade Görünümü ile Dikkat Çekiyor

Dev sosyal medya platformu Facebook, şirketi temsil edecek yeni bir logo belirledi.
Facebook’un Yeni Kurumsal Logosu Sade Görünümü ile Dikkat Çekiyor

Sosyal medya şirketleri göz önüne alındığında en büyüğünün Facebook olduğunu söyleyebiliriz. Kendi platformunda 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan sosyal medya devinin bünyesi altında Instagram ve WhatsApp bulunuyor. Kendi alanlarının en iyisi olan bu platformlar ile beraber şirket her yıl milyar dolarlar ile ölçülen gelirler elde ediyor.

Instagram ve WhatsApp’ta işler iyi giderken aynı şeyleri Facebook için söylemek pek mümkün değil. Geçtiğimiz yıldan bu yana şirket veri skandalları ile çalkalanıyor. Başta Cambridge Analytica olmak üzere çok sayıda veri ihlali ile gündeme gelen sosyal medya devi, kullanıcıların gözünde büyük itibar kaybetti.

Yaşananların ardından Facebook üzerindeki kötü imajı dağıtmak adına pek çok hamlede bulunuyor. Bu hamlelerden sonuncusu ise logoya yönelik oldu. Şirket gerçekleştirdiği tanıtımda yeni logosunu tanıttı. Tanıtılan logonun sade bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook’un Logosu Değişti

Facebook’un Logosu Değişti

Facebook tarafından yapılan tanıtımda yeni logo görücüye çıkmış oldu. Bu logo uygulamadan ziyade şirketi temsil edecek. Bilindik Facebook uygulamasının logosu kullanılmaya devam edecek. Ancak şirketin bu logoyu yakın zamanda başta kendi uygulaması olmak üzere Instagram ve WhatsApp’ta da kullanması bekleniyor. Uzmanlar yeni logoyu şirketin geleceğe yönelik önemli hamlelerinden biri olarak değerlendiriyor.

Bir süredir sosyal medya devinin tüm uygulamalarını birbirine entegre etmek adına çeşitli hamleler yaptığı biliniyor. Şirket bu sayede dünyanın en büyük sosyal medya platformunu bir arada tutmak istiyor. Instagram’ın son derece popüler olması son dönemde kan kaybeden Facebook’a olumlu yönde yansıyabilir.

Kurumsal Logo Sahipliği Temsil Edecek

Kurumsal Logo Sahipliği Temsil Edecek

Facebook’un belirlemiş olduğu yeni kurumsal logonun WhatsApp ve Instagram üzerindeki sahipliği temsil ettiği belirtiliyor. Konuyla ilgili değerlendirme şirketin pazarlama şefi Antonio Lucio tarafından yapıldı. Lucio yapmış olduğu paylaşımda “Facebook şirketimizi, Facebook’tan gelen ürünler konusunda daha net olmak için yeniliyoruz. Yeni şirket logosunu tanıtıyoruz ve Facebook’un daha da ayırt edilmesini sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bu logonun şirketin sadece kurumsal tarafını temsil ettiğini söyleyen Lucio, WhatsApp ve Instagram’ın belirli yerlerinde logoya yer vereceklerini ifade etti. Logo WhatsApp’ta yeşil, Instagram’da ise turuncu gibi farklı renkler ile gösterilecek.

Farklı platformlarda logonun daha belirgin bir hal alacağını ifade eden Facebook yetkilisi, “İnsanlar, hangi şirketleri tercih ettiklerini ve o şirketlerin hizmetlerini iyi bilmeli. Bu logo değişikliği, sahiplik yapımızı; kitleleri birbirine bağlamak, paylaşmak, topluluk oluşturmak ve büyütmek için hizmetlerimizi kullanan insanlara ve işletmelere daha iyi iletmenin bir yoludur” diye konuştu. Kurumsal logonun önümüzdeki günlerde Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta görünür hale gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum