Yatırım yapmaya başla!

Veri Skandalları ile Çalkalanan Facebook Yeni Düzenlemelerini Hayata Geçiriyor

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların hesap silmesi için gereken üreyi iki katına çıkarıyor. Platform ayrıca yakındaki arkadaşlar özelliğini yeniden tasarlamaya karar verdi.
Veri Skandalları ile Çalkalanan Facebook Yeni Düzenlemelerini Hayata Geçiriyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformu Facebook’un son günlerde kara bulutlar üzerinden eksik olmuyor. Son olarak veri ihlali soruşturmasında 1.6 milyar dolarlık ceza alması gündeme gelen sosyal medya devi, geçtiğimiz günlerde 50 milyon hesabın hacklenmesi dünyada ses getirmişti.

Kullanıcı kitlesinde adeta hayal kırıklığı yaratan sosyal medya devi, bazı yeni düzenlemeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu düzenlemelerden ilki, hesabını kapatmak isteyen kullanıcıları ilgilendiriyor. Hesap kapatma süresini 2 katına çıkaran sosyal medya dev, yakındaki arkadaşlar özelliğini de yeniden tasarlamaya karar verdi.

Hesap Kapatma Süresi 30 Güne Çıktı

Hesap Kapatma Süresi 30 Güne Çıktı

Bilindiği üzere Facebook’ta hesaplarını kapatmak isteyen kullanıcılar 14 gün bekleme süresine sahipti. Bu süre içerisinde platforma herhangi bir erişim sağlamayan kullanıcıların sunucularda bulunan tüm bilgileri otomatik olarak siliniyordu. Ancak platform aldığı karar ile bu süreyi 14 günden 30 güne çıkardı.

Yaşanan veri skandalları sonrası Facebook’ta hesabını silen kullanıcı sayısında büyük artış yaşandı. Ancak şirket bu duruma karşılık psikolojik bir savaş başlatmış görünüyor. Sosyal medya devi kullanıcıların hesaplarının kapanma süresi ne kadar uzun sürerse, geri dönme şanslarının o kadar fazla olacağını düşünüyor.

“Yakındaki Arkadaşlar” Arayüzü Yeniden Tasarlanıyor

“Yakındaki Arkadaşlar” Arayüzü Yeniden Tasarlanıyor

Kullanıcıları kaybetmek istemeyen sosyal medya devinin aldığı bir diğer kara ise etkileşimi artırmak oluyor. Bilindiği üzere Facebook’ta kullanıcıların kendisine yakın olan arkadaşları görüntülemek için “Yakındaki Arkadaşlar” özelliği sıkça kullanılmakta. Şirket aldığı karar ile bu özelliğin arayüzünü yeniden tasarlıyor.

Test aşamasında olan yeni arayüzde, kullanıcılar arkadaşlarını harita üzerinde görüntüleyebilecek. Bu özellik Facebook’un kullanıcıların reklam profillerini yeniden tasarlamasına da yardımcı olacak. Halihazırda liste olarak gösterilen özellik, test sürecinin tamamlanmasının ardından harita üzerinden görüntüleme özelliğine sahip olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum