Yatırım yapmaya başla!

Facebook WhatsApp Üzerinden İşleyecek Ödeme Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medya devi Facebook, mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden çalışacak ödeme sistemi geliştirmek için kolları sıvadı.
Facebook WhatsApp Üzerinden İşleyecek Ödeme Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Dev platform Facebook, bünyesi altında Instagram ile beraber mesajlaşma platformu WhatsApp’ı bulunduruyor. Böylesine büyük bir mesajlaşma uygulaması şirketin elini güçlendiriyor ve yeni özellikler geliştirilmesine imkan sağlıyor. Sosyal medya devi WhatsApp üzerinden para aktarımı yapılacak bir sistem üzerinde çalışıyor.

Sosyal medya kitlesinin büyük bölümünü elinde tutan şirket, geliştireceği yeni bir ödeme platformu ile gelirlerini katlayabilir. Gelen son haberler ise bu platformun WhatsApp üzerinden yürüyeceği yönünde. Halihazırda Apple’ın Apple Pay uygulaması ile kullanıcılarına bu hizmeti verdiği biliniyor. Facebook’un WhatsApp aracılığı ile Apple’a rakip olacağı konuşuluyor.

Facebook’tan Yeni Ödeme Platformu

Facebook’tan Yeni Ödeme Platformu

Teknolojinin ve internetin hızla yaygınlaşması kullanıcıların kişisel tüm işlemlerinin bu mecralara taşınmasının önünü açıyor. Sosyal medya devi Facebook, bünyesi altında bulunan WhatsApp üzerinden çalışacak yeni bir ödeme platformu geliştiriyor. Gelen haberlere göre şirket bu platformun kurulması için pek çok finans şirketi ve satıcı ile görüşmelere başladı.

Project Libra adıyla geliştirilen platform sadece Facebook genelinde değil, başka internet platformlarında da çalışır halde olacak. Kullanıcıların kişisel transferleri için kullanılacak platform ile Facebook’un yeni bir gelir kalemi yaratmak istiyor. Şirket hatta bu alanda Mastercard ve Visa gibi dev yatırımcılar ile görüşmeler yapmış. Facebook bu hamlesi ile popüler ödeme sistemi Apple Pay’e rakip olmayı planlıyor.

Facebook’a yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre görüşmelerin planlandığı gibi gitmesi halinde önümüzdeki dönemde yeni ödeme sisteminin kullanıma sunulması bekleniyor. Şirket projenin hayata geçmesiyle beraber 1 milyar dolarlık gelir beklentisine sahip. WhatsApp için geliştirilecek yeni ödeme sisteminin, Facebook ve Instagram reklamları için de kullanılabilir olması planlanıyor. Şirketin kontrol ettiği kullanıcı sayısı düşünüldüğünde, hayata geçecek ödeme sisteminin büyük bir proje olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum