Yatırım yapmaya başla!

Facebook, WhatsApp’tan Sonra Instagram’a da Adını Veriyor

Dev sosyal medya platformu Facebook, çatısı altındaki diğer uygulamalara kendi adını veriyor.
Facebook, WhatsApp’tan Sonra Instagram’a da Adını Veriyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında Facebook’u gösterebiliriz. Milyonlarca insanın sosyal medya ile tanışmasını sağlayan şirket, geçen yıllar içerisinde sürekli büyüdü ve gücüne güç kattı. Platform sadece kendisi büyümekle kalmadı ve bünyesi altına alanının en büyükleri olacak uygulamaları da kattı. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve popüler platform Instagram yıllardır Facebook’un bünyesi altında ve şirketin büyümesine önemli pay sahibi oluyorlar.

Instagram 2010 yılında fotoğraf paylaşımı yapmaktan ibaret bir platform olarak kurulmuştu. Uygulama Facebook tarafından satın alındı ve bambaşka bir hale büründü. Öyle ki insanlar Instagram’a Facebook’tan daha fazla ilgi göstermeye başladı. Kullanıcı sayısı olarak Facebook’un önde olduğunu söylesekte etkileşim bakımından Instagram’ın daha revaçta olduğu görülüyor.

Şirket ise Instagram üzerinde kendi imzasını atarak dikkat çekecek bir hamleye hazırlanıyor. Facebook kısa zaman önce WhatsApp’a kendi adını ekleyerek gündeme gelmişti. Sosyal medya devi aynı şeyi şimdi ise Instagram için yapmaya hazırlanıyor.

Instagram’a Facebook İmzası

Instagram’a Facebook İmzası

Son yıllarda Facebook sıklıkla veri ve güvenlik ihlalleri ile gündeme geldi. Şirketin bu imajını değiştirmek adına yeni hamleler yaptığı görülüyor. Bunlardan birisi bünyesi altında bulunan uygulamaların kendisinin olduğunu belirtmesi. Sosyal medya devi kısa zaman önce WhatsApp’ın giriş ekranında kendi adını göstermeye başladı. WhatsApp açan kullanıcılar girişte ‘From Facebook’ ibaresini görüyor. Yapılan bir araştırma aynı değişikliğin Instagram için de yolda olduğunu gösteriyor.

Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Facebook’un Instagram uygulamasına ‘From Facebook’ adını verdiğini duyurdu. Şirket WhatsApp’ta olduğu gibi ilk etapta kendi adını logo olarak göstermeye başlamıştı. Önümüzdeki günlerde ise Facebook adını Instagram kullanıcıları net olarak görmeye başlayacaklar.

Yapılan bu değişiklik kullanıcılar açısından küçük bir detay olsa da Facebook açısından büyük öneme sahip. Şirket halihazırda bir uygulamasındaki özelliği diğer uygulamasına da getirmeyi tercih ediyor. ‘From Facebook’ ifadesi ile şirket çatısı altındaki tüm platformlar hakkında bilgilendirme yapılmış oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum