Yatırım yapmaya başla!

Facebook Popüler Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp için Gelir Modeli Oluşturuyor

Sosyal medya devi Facebook, şirket bünyesinde bulunan WhatsApp üzerinden kazanç sağlamak için kolları sıvadı.
Facebook Popüler Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp için Gelir Modeli Oluşturuyor

Dünyanın en büyük sosyal medya devi Facebook, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı uzun zamandır bünyesi altında tutuyor. Şirket platformu satın almak için 19 milyar dolar gibi astronomik bir rakamı gözden çıkarmıştı. Ancak bugüne kadar WhatsApp’ın şirkete bir gelir sağlamadığı biliniyor.

Facebook bu durumu değiştirmek adına WhatsApp üzerinden gelir sağlamak için yeni bir model oluşturmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 120 milyar dolarlık piyasa değeri kaybı ile tarihe geçen Facebook, bünyesi altında bulunan WhatsApp ile bu kaybın önüne geçmeyi planlıyor.

WhatsApp Gelir Kapısı Oluyor

WhatsApp Gelir Kapısı Oluyor

Sosyal medya devi Facebook, WhatsApp ile ilgili yeni planlarını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Akıllara tabi ilk olarak ‘WhatsApp bundan sonra ücretli mi olacak?’ sorusu gelebilir. Ancak yapılan plan milyonlarca WhatsApp kullanıcısını etkilemeyecek.

Şirketin işletmeler için geliştirdiği WhatsApp Business modeli ile yeni gelir elde edilmesi hedeflenmiş. WhatsApp Business uygulaması ile kişiler işletmeye bilgilerini bıraktıkları takdirde destek alabiliyor. Şirketten gelen son açıklamaya göre, işletmenin müşterisiyle konuşabilmesi için 24 saat vakti oluyor Bu sürenin üzerine çıkmak isteyen işletmenin WhatsApp’a para ödemesi gerekecek.

Son Krizler Sonrası Facebook Yeni Arayışlara Yöneldi

Son Krizler Sonrası Facebook Yeni Arayışlara Yöneldi

Geçtiğimiz aylarda yaşanan veri skandalı sonrası sosyal medya devi Facebook’un, WhatsApp kozunu oynadığı görülüyor. Şirket ayrıca internet sitelerine kısayollar ekleyerek kullanıcıların doğrudan, işletmelere ait WhatsApp Business hesabına erişmesini amaçlıyor. Söz konusu kısayollara Facebook ve Instagram üzerinden de erişim olacak.

Yeni gelir modelinin Facebook’a çok büyük gelirler sağlayacağını söylemek zor. Ancak özelliğin kullanıcı tarafında olumlu karşılanması halinde, yeni seçenekler eklenebilir. İlerleyen dönemde Facebook’un WhatsApp’a dair daha geniş çaplı gelir modellerinden bahsedebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum