Yatırım yapmaya başla!

Facebook Watch Güncellemesi YouTube’a Rakip Olacak!

Facebook, yeni güncellemesiyle hem televizyon kanallarına hem de YouTube'a rakip oluyor. İşte huzurlarınızda Facebook Watch güncellemesi;
Facebook Watch Güncellemesi YouTube’a Rakip Olacak!

2 milyar kullanıcı barajını aşan Facebook, şimdi de video yayınlarıyla sosyal medyayı sallamayı planlıyor. Orijinal video içeriklerini Watch (İzle) adını vermiş olduğu yeni bir sekmede kullanıcılarla buluşturacak olan Facebook, hem televizyon dünyasına hem de YouTube’a savaş açıyor.

Mobil, masaüstü ve akıllı televizyonlardan erişebileceğiniz Facebook Watch uygulaması, şirketin zirvedeki yerini daha da sağlamlaştıracak gibi görünüyor. Mayıs ayında BuzzFeed ve Vox’dan video sipariş eden Facebook’un yeni güncellemesinin canlı yayınları da bünyesinde barındıracağı belirtiliyor.

Facebook Watch Nedir?

“Facebook Watch” ya da Türkçe adıyla “Facebook İzle” özelliği sosyal medyadaki bütün dengeleri alt üst edecek gibi görünüyor. Netflix ve Amazon Prime gibi yayın organlarının yanı sıra YouTube ve TV platformları için de büyük bir tehdit oluşturacak.

Kullanıcılar Facebook Watch ile diledikleri dizileri, filmleri, programları ve çeşitli videoları izleyebilecekler. Bünyesinde her türde yayını barındıracak olan Watch uygulaması, kolay kullanımıyla da gönülleri fethedecek.  

Basit Kullanımıyla Yeni Facebook Güncellemesi

Basit Kullanımıyla Yeni Facebook GüncellemesiMilyarlarca kullanıcıya ulaşan Facebook’un bu yeni güncellemesi, uygulamanın daha da geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacak gibi görünüyor. Basit ve kullanışlı bir güncelleme olan Facebook Watch içerisinden; “Hakkında en çok yorum yapılan programlar”, “İnsanları neler güldürüyor?” ve “Arkadaşların neler izliyor” gibi seçeneklerin bulunduğu sekmelere tıklayarak dilediğiniz videoları ve listeleri takip edebiliyorsunuz.

Ayrıca izlenen programlar hakkında yorumlar yapabiliyor, arkadaşlarınızla irtibata geçebiliyor, canlı yayınlar da oluşturabiliyorsunuz.  Peki, Facebook Watch uygulamasını ne zaman kullanabileceğiz?

Facebook Watch Ne Zaman Hizmete Sunulacak?

Facebook Watch Ne Zaman Hizmete Sunulacak?Öncelikle ABD’de hizmete başlayacak olan Facebook Watch’un tanıtımında “çok yakında” hizmete gireceği belirtiliyor. Çeşitli kaynaklara göre ise Facebook’un ses getiren bu yeni güncellemesinin 28 Ağustos’tan itibaren hem akıllı telefonlarımızda ve televizyonlarımızda hem de bilgisayar ve tabletlerimizde hizmet vereceği iddia ediliyor.

Facebook Watch ile Hangi Şovlar Yayına Başlayacak?

Facebook Watch ile Hangi Şovlar Yayına Başlayacak?Başlangıç olarak ABD’de sınırlı sayıda kullanıcın erişebileceği Facebook Watch, daha sonra ise kademeli olarak tüm dünyada hizmet vermeye başlayacak. Yayıncı kuruluşlar tarafından hazırlanan 40’a yakın programın yer alacağı belirtilen Facebook Watch uygulamasında; NBA ve MLB liglerine ait müsabakaların yanı sıra Nas Daily, Kitchen Little gibi farklı türde programlarına da yer verilecek.

Yayıncı kuruluşlarla da iletişime geçme imkanı sunan Facebook Watch, yine birçok rakibini geride bırakmayı başaracak gibi görünüyor. Peki, sizce Facebook’un bu yeni uygulaması beklentileri karşılayabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum