Yatırım yapmaya başla!

Facebook VPN Uygulaması ile Kullanıcılarını Takip Ediyor!

Sosyal medya platformu Facebook’un 5 yıl önce satın almış olduğu bir uygulama ile kullanıcılarını takip ettiği ortaya çıktı. İşte detaylar…
Facebook VPN Uygulaması ile Kullanıcılarını Takip Ediyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Facebook, 5 yıl önce Onavo Protect adlı mobil uygulamayı satın almıştı. Kablosuz ağ uygulaması olan bu yazılım ile Facebook milyonlarca kullanıcının internette izini sürdüğü ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde kripto paralara getirdiği engel ile çok konuşulan sosyal medya sitesi yeni bir haberle karşımıza çıktı.

Onavo Protect uygulaması hakkında bilgi verecek olursak, internette serbest şekilde gezmenizi sağlayacak bir VPN uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamanın tüm kontrolünü elinde bulunduran Facebook bu sayede ağ üzerinden veri toplayabiliyor.

Uygulamayı Milyonlarca Kişi İndirdi

Onavo Protect uygulamasının ne derece yaygın olduğuna değinecek olursak, dünya genelinde bu yazılımı 33 milyondan fazla kişinin telefonuna indirdiği belirtiliyor. Program iOS ve Android uygulama mağazalarından indirilebiliyor.

Onavo Protect uygulamasını indirenlerin % 39’i iOS üzerinden, %62’si ise Android üzerinden bu programı edinmiş durumda. Uygulama üzerinden internete bağlandığınız anda yapmış olduğunuz tüm işlemlere Facebook erişebilme imkanı buluyor.

VPN Uygulamalarını Kullanırken Dikkatli Olmalı

Bu durum sadece Facebook için geçerli olmamakla birlikte VPN üzerinden yapmış olduğunuz tüm internet gezintisinde dikkatli olmanız gerekiyor. Piyasada çok sayıda ücretli ya da ücretsiz VPN hizmeti bulunuyor.

Her ne kadar VPN üreticileri kullanıcı güvenliğini esas aldıklarını söylese de kişisel bilgilerimize erişmeleri imkan dahilinde. Özellikle kredi kartı işlemleri, bankaların internet şubeleri gibi kişisel bilgilerin kullanıldığı tüm işlemlerde VPN kullanılmaması çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum