Yatırım yapmaya başla!

Facebook Videolarda Orjinal İçerikleri Öne Çıkaracak

Sosyal medya devi almış olduğu son karar ile video kurallarını güncelledi. Yapılan değişiklik sonrası orjinal içeriğe sahip olan videolar daha çok gösterilecek.
Facebook Videolarda Orjinal İçerikleri Öne Çıkaracak

Son yıllarda yaşadığı veri skandallarına dair Facebook bugün halen dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformu olarak faaliyet göstermekte. Videolar ise milyonlarca kullanıcı tarafından izlenmekte ve ilgi görmekte. Geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan Watch özelliği ile video etkileşimi arttı ve en popüler videolar milyonlarca kullanıcı tarafından izlenebilir hale geldi.

Sosyal medya almış olduğu son karar ile video kurallarını güncelleme yoluna gidiyor. Buna göre Facebook’ta yayılan videoların orjinal içerik olmasına özen gösterilecek. Şirket güncellediği kurallar ile orjinal içerikleri ön plana çıkaracak ve bu içeriklerin üst sıralarda görünmesini sağlayacak. Şirketin kullanıcılara daha temiz bir platform sunmak için çalıştığı görülüyor.

Orjinal İçeriklerin Gösterimi Artacak

Orjinal İçeriklerin Gösterimi Artacak

Milyonlarca kullanıcının buluşma noktası olan Facebook’ta her gün sayısız video paylaşılmakta. Bu videoların bazıları tam anlamıyla orjinal iken pek çok video ise üçüncü kaynaklardan alınmakta. Ancak artık orjinal videoların gösterimi artacak ve üst sırada gösterilecek. Bilindiği üzere platformda çok sayıda kalitesiz ve sahte videoyu görmek mümkün.

Bu tarz videolar için harekete geçen sosyal medya devi, yapay zeka temelli algoritması ile bu içerikleri tespit edecek ve yayıncısına uyarı gönderecek. Eğer yapılan uyarılar sonrası yayıncılar halen bu tarz videolar paylaşmaya devam ederse, sayfalar tamamen kapatılacak. Sosyal medya devi konuyla ilgili özel bir şema yayınladı ve orjinal içeriklerin sahip olması gereken özellikler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Videolar için getirilen başlıca kurallara bakıldığında, paylaşılan içeriklerin 3 dakikadan fazla izlenme oranına sahip olması ve kullanıcıların tekrar izlemesi büyük önem teşkil ediyor. Bu kriterleri karşılamayan içerikler ise kullanıcılara daha az gösterilecek. Facebook’ta kullanıcıların en çok vakit geçirdiği uygulamaların başında video izlemenin geldiğini söyleyebiliriz. Bunun farkında olan şirket, güncellediği yeni kurallar ile kullanıcılara daha başarılı bir video deneyimi sunmayı hedefliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum