Yatırım yapmaya başla!

Facebook Videolara Reklam Yerleştirme Özelliğini Türkiye’ye Getirdi

Sosyal medya devi Türkiye’deki içerik üreticiler için reklamlara video ekleme özelliğini sundu.
Facebook Videolara Reklam Yerleştirme Özelliğini Türkiye’ye Getirdi

Sosyal medya platformları milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor ve her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. İnsanların birbirleri ile etkileşime girdiği bu mecralar içerik üreten kişilere de gelir kapısı yaratıyor. 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısıyla Facebook dünyanın en büyük sosyal medya platformu konumunda. Ayrıca Instagram ve WhatsApp’ın da Facebook bünyesinde bulunduğu biliniyor.

Facebook kendi platformunda kullanıcıların daha fazla içerik paylaşmasını teşvik edecek adımlar atmaya devam ediyor. Daha önce Instagram’da içerik üreticilerin çeşitli yollarla gelir elde etmesini sağlayacak özellikler geliştirilmişti. Facebook’ta ise videolara geçtiğimiz dönemde reklam özelliği eklenmişti. Ancak bu imkan Türkiye’deki içerik üreticiler için kullanılabilir değildi. Yapılan açıklama ile Facebook videolara reklam ekleme özelliğini Türkiye’ye getirdi.

Reklam Özelliği Türkiye’ye Geldi

Reklam Özelliği Türkiye’ye Geldi

Facebook’ta artık Türkiye’deki içerik üreticiler için yeni bir gelir yolu açılıyor. Kullanıcılar ürettikleri videoların başına, ortasına ya da sonuna reklamlar ekleyebilecek. Videolarında bu değişiklikleri yapanlar eklemiş oldukları reklamları Facebook İçerik Stüdyosu üzerinden yönetebilecek. İçerik üreticiler reklamları kendi belirledikleri videolara ekleyebildikleri gibi tüm videolarda da aktif hale getirebilecekler.

Facebook Medya Ortaklıkları Yöneticisi Eren Sağır, “Türkiye’de kullanıma sunulan reklam ekleme özelliğine dair açıklamasında, “Video, Facebook’taki en popüler içeriklerin başında geliyor. Türkiye’deki profesyonel yayıncıların, dizileriyle dünyada ün kazanmış yapımcıların, habercilerin, spor kulüplerinin, içerik üreticilerinin ve milyonlarca kullanıcımızın da en ilgi çekici videolarını paylaşmak için Facebook’a geldiğini görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki içerik üreticilerin yeni bir gelir imkanına kavuştukları için heyecanlı olduklarını söyleyen Sağır, kullanıcıların artan ilgilerinin bu özelliği Türkiye’ye getirmek için kendilerine ilham verdiğini belirtti.

Facebook’tan YouTube’a Karşı Hamle

Facebook’tan YouTube’a Karşı Hamle

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube gelirinin büyük bölümünü reklam gelirlerinden sağlıyor. İçerik üreticiler videolarının başına, ortasına ya da sonuna reklamlar yerleştirerek kazanç elde ediyor. Facebook’un geliştirdiği reklam sistemi de YouTube ile oldukça benzer bir yapıya sahip.

Sosyal medya devinin bu hamlesi ile YouTube karşı da bir hamle yaptığı anlaşılıyor. Şirket daha önce de attığı bazı adımlar ile yayıncıların kendi platformuna gelmesini sağlamıştı. Facebook Yayın İçi Reklamlar Hakkında sayfası üzerinden Yayın içi reklamlara uygunluk kriterlerini ve İçerik Stüdyosu’nun nasıl kullanılacağına buradan göz atabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum