Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un İsveç’te Bulunan Veri Merkezinden Etkileyici GörüntülerBilindiği üzere Facebook, internet alemine bulunan sosyal medya siteleri arasında başı çekmektedir. Dünyanın her yerinde hemen herkesin hesap açtığı Facebook, aynı anda milyonlarca trafiği kontrol edebilmesi için devasa bir veri merkezine ihtiyaç duymaktadır.

Videoda dünyanın en büyük internet şirketlerinden birisi olan Facebook’un İsveç’te bulunan veri merkezinden görüntülere tanık oluyorsunuz. İsveç’in Lulea şehrinde bulunan veri merkezi, kuzey kutup bölgesine çok yakın bir bölgede bulunuyor. Veri merkezinin bu denli soğuk bir bölgede bulunması, sunucuların soğutulması işlemi için ekstra kolaylık sağlıyor.

Koridorlarda ulaşımı engelleyecek en ufak bir şey bulunmazken, çalışanlar sunucuların arasında scooter kullanarak hareket ediyor. Dünyanın en büyük sosyal medya mecrası olan Facebook’un data merkezinin toplam büyüklüğünün 6 futbol sahasına denk geldiği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum