Yatırım yapmaya başla!

Facebook Canlı Yayın Uygulaması Venue ile Gözünü Twitter Kitlesine Dikti

Sosyal medya devi yeni canlı yayın uygulaması Facebook Venue’u duyurdu.
Facebook Canlı Yayın Uygulaması Venue ile Gözünü Twitter Kitlesine Dikti

Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketi Facebook, çok sayıda ürün ve servis geliştirmeye devam ediyor. Şirket bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram ile beraber çok geniş bir kitleye ulaşmakta. Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü sosyal medya şirketlerini de harekete geçirmiş durumda.

Facebook bu rekabette öne çıkmak adına iletişim uygulamalarına ağırlık vermeye başladı. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde 50 kişiye kadar video konferans gerçekleştirmeye imkan tanıyan Messenger Rooms’u kullanıma sundu.

Facebook’un geliştirdiği uygulamalar ise bununla sınırlı değil. Şirket yeni canlı yayın uygulaması Facebook Venue platformunu duyurdu. Uygulamanın alanında uzman kişileri kendisine çekerek yeni bir deneyim sunması bekleniyor. Sosyal mecranın özellikle Twitter’a rakip olmak istediği belirtiliyor.

Facebook Venue Duyuruldu

Facebook Venue Duyuruldu

Günümüzde sosyal medya platformlarının canlı yayın aktivitelerinde büyük bir artış olduğuna tanık oluyoruz. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube gibi pek çok platform canlı yayınlara ev sahipliği yapıyor. Facebook ise Venue adını verdiği yeni uygulaması ile kullanıcılara farklı bir canlı yayın deneyimi sunacak. Alanında bilgili gazeteci, analist ve yetkili kişilerin kullanıcılar ile etkileşim kurmasını isteyen Facebook, bu alanda Twitter’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Twitter’da canlı yayınlarda insanlar birbirleri ile etkileşime geçebiliyor. Benzer bir deneyimin Facebook Venue ile sunulacağını söyleyebiliriz. Platform ilk olarak ABD’de büyük ilgi gören NASCAR yarışları ile karşımıza çıkacak. Yarışlarla ilgili bilgi sahibi olan kişilerin yarış meraklıları ile Venue aracılığı ile etkileşim kurması sağlanacak. Kullanıcılar düzenlenen canlı yayınlarda kendilerine yöneltilen anket ve sorulara cevap verebilecek.

Uzman İsimler Canlı Yayınlarda Bir Araya Gelecek

Uzman İsimler Canlı Yayınlarda Bir Araya Gelecek

NASCAR organizasyonunda yer alan yönetici Tim Clark, “NASCAR ve Venue, kullanıcılara dünyanın dört bir yanındaki diğer yarış hayranlarıyla bağlantı kurmak için benzersiz ve heyecan verici bir yol sunacak. NASCAR yenilik üzerine inşa edildi ve Facebook’un NPE ekibi gibi büyük bir ortağın yeni platformuna destek verdiğimiz için çok mutluyuz”açıklamasını yaptı.

Sosyal medya yöneticisi Jeff Higgins’in yaptığı paylaşımda uygulamanın nasıl çalıştığı görülüyor.

Facebook yetkilileri yeni uygulamayla ilgili açıklamalarında, “Günümüzde canlı yayınlar her ne kadar anlık olarak aktarılsa da kullanıcıların tam anlamıyla katılım sağlamasına olanak tanımıyor. Canlı yayın izleyicileri genel olarak diğer izleyiciler ve uzmanlarla etkileşime girmek istiyor. Bu sebepten dolayı yeni nesil canlı yayın uygulamamızı geliştirdik” ifadelerine yer verdi.

Facebook Venue şu an için sadece ABD’de kullanılabilir durumda. İlerleyen günlerde dünya genelinde aktif hale gelmesi bekleniyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde deneysel çalışması olan sesli sohbet uygulaması CatchUp’ı duyurmuştu. Son günlerde Facebook’un sesli ve görüntülü iletişim uygulamalarına yönelik farklı çalışmalar ile karşımıza çıktığına tanık oluyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum